Trónok harca fórumos szerepjáték
Üdvözölünk a Trónok Harca - Westeros bukása fórumos szerepjáték oldalán!

Ha Vendég vagy, és még nem tagja az oldalnak, akkor érdemes elolvasnod az útmutatót (http://tronokharca.hungarianforum.com/h1-vilagleiras) vagy a facebookon kérdezned (http://www.facebook.com/groups/409330269177360/).
Ha már tagja vagy az oldalnak, akkor lépj be. Smile

Game of Thrones - Westeros Bukása

HomeKeresésTaglistaRegisztrációBelépésCalendarGy.I.K.Csoportok
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Leírás
Staff
Latest topics
» Vendégkönyv
Kedd Aug. 13, 2013 9:02 pm by Kyleon Stark

» Kikötő
Szomb. Júl. 27, 2013 12:13 am by Drethon Greyjoy

» A Segítő új tornya
Pént. Júl. 26, 2013 10:37 am by Lissieri Targaryen

» Suszterek tere
Pént. Júl. 26, 2013 6:16 am by Selina Lannister

» Sárkányverem
Pént. Júl. 26, 2013 2:26 am by Lissieri Targaryen

» A Nagycsarnok
Csüt. Júl. 25, 2013 11:13 am by Nymeria Martell

» Chataya bordélyház
Szer. Júl. 24, 2013 7:39 pm by Marianne Tyrell

» Játékkereső, egyeztető
Hétf. Júl. 22, 2013 9:46 pm by Larten Bolton

» Az Apró Sasfészek
Vas. Júl. 21, 2013 1:27 am by Timm Arryn

Chat
Top posters
Lissieri Targaryen

Kyleon Stark

Drethon Greyjoy

Larten Bolton

Selina Lannister

Timm Arryn

Nymeria Martell

Gwynn Stark

Marianne Tyrell

A tűz és jég dala

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (13 fő) Szomb. Júl. 13, 2013 1:06 am-kor volt itt.

Share | 

Kikötő

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Timm Arryn

Hozzászólások száma : 34

TémanyitásTárgy: Kikötő    Szomb. Júl. 06, 2013 2:21 am

First topic message reminder :

Kikötő

A Feketevizű folyó, és a Fekete Víz öböl találkozásánál áll a város kikötője. Az öbölben gyors mozgású őrhajók cikáznak a nap 24 órájában,
hogy időben értesíthessék a várost, ha a Mások hajói feltűnnének, amire még a sárkányok védelme alatt is volt már példa. Valószínűleg a két gigászi lény nélkül már elveszett volna Királyvár, hiszen ők tudják a leghatásosabban védeni a várost ebből az irányból is. Itt rakodnak ki a tengerentúlról érkező ételszállító hajók, és a Vas szigetek obszidiánnal megrakodott vitorlásai. Fáradt dokkmunkások, matrózok iszogatnak a szívélyesnek nem igazán mondható lebujokban. A Kikötő jellemzően az a hely, ahol jó, ha vigyázol az értékeidre, főleg akkor, amikor már kezd lemenni a nap és a sötétebb alakok is elszaporodnak...

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

SzerzőÜzenet
Kyleon Stark

Hozzászólások száma : 73

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Szomb. Júl. 13, 2013 12:27 am

*Nem tehetek róla, egyszerűen ez van, ez a tény a családja olyan bűnöket követett el az enyém ellen, amiket nem tudok csak úgy egy csapásra elfelejteni, vagy semmisnek venni. Sóhaj, és cseppnyi sértettség is érződik a hangjában. Mostmár tényleg indulásra készülök, tényleg nem hiszem, hogy Greyjoy elfogadna bármiféle házassági ajánlatot.*
-Kíváncsi lennék, hogy fordított esetben ön mennyire vennék ezt könnyen. Ha az én felmenőim irtották volna ki a családja nagy részét, zilálták és szórták volna szét a rokonait a világban... *Megrázom a fejem, tényleg nem értem, hogy pontosan mit is várt tőlem, hogy hirtelen majd úgy veszem, mintha minden rendben lenne, hogy szövetségre lépek vele, csak azért, mert ő nem Cersei, de igen nagyon hasonít rá? Botor ötlet. Leteszem a kupát az asztalra és megvárom, amíg a Hölgy távozik, majd én is visszatérek a saját házamba. Furcsa beszélgetések sora kezdődött azzal, hogy visszatértem és ez még csak a jéghegy csúcsa, még csak most kezdődik a játszma... Oh mennyire vágom Északra, el innen!*

Selina Lannister

Hozzászólások száma : 37

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Pént. Júl. 12, 2013 11:49 pm

*Úgy látom, hogy kár is próbálkozni, túl sokat szenvedtek a mi családunk okán a farkasok, és sosem fog kialakulni bárminemű bizalom akár irányomban sem, főleg amíg Cersei él. Az ujjamon viselem a gyűrűjét, így mindenki vele azonosít. Talán valamilyen szinten joggal, de úgy érzem, azért nem vagyunk egyformák, nem beszélnék róla, ha nem így lenne. Sajnálatos, hogy az aranyon csak a messzi földön megvásárolt portékával tudok kereskedni, itt nem ér semmit, lényegében nincsen aduász a kezemben, mint a vas vagy a sárkányok, netán a komoly sereg, vagy az obszidián.*
- Megértem amit mondd Lord Stark, és azt hiszem akkor nincsen is miről beszélni. *Sóhajtok fel, és a gyűrűmre pillantok, nyilván nem fogom lehúzni, hogy ezzel megváljak a szavazati jogomtól a kistanácsban, így viszont másra nem tarthatok igényt.*
- Kár, hogy nem képes elvonatkoztatni, és előre nézni, mint ahogyan én teszem. Elhiszem, hogy sok sérelem érte, de nem általam. *Vonom meg a vállamat. Bólintok még, és visszavonulok a hálómba, őt pedig nyilván kikísérik. Nagyon úgy tűnik, hogy nem fogom elhagyni a várost, kivéve persze akkor, ha Cersei valóban hozzá akar adni Greyjoyhoz. Arra ki kéne találnom valami vészmegoldást. A nap hátralévő részében ezeken tűnődöm, végül napkelte előtt úgy döntök, hogy ha már maradnom kell, akkor legalább értelme legyen. Talán van bennem halvány önzés, mégis láttam Starkon, hogy mennyire megvet, hogy távolról szemlélem a köznépet. A saját érdekemben nekem is változtatnom kell a kialakult képen. Ezúttal csak két lovagnak hagyom, hogy elkisérjen. Bolhavéget látogatom meg, végigjárom a gyermeki szállásokat, de még a kocsmát is, és mindenhol hagyok valamit. Hol kenyeret, hol pedig hozzájárulást az italkészlethez. Aranyon ilyesmit messzi földről tudtam hozatni, akkor ezúttal nem fukarkodom vele. Ha ettől jobb lesz a napjuk, hát legyen.*

Kyleon Stark

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Pént. Júl. 12, 2013 8:11 am

*Békejobb? Ebben a városban elég sokan akartak nekünk mindig is rosszat, és ki tudja, hogy ezt a lányt mikor fogja Cersei dróton rángatni, vagy épp nem olyan jól forgatja-e a szavakat, mint az ősei. Lássuk be ezeket a szavakat mondaná az is, aki egyszerűen csak meg akar nyerni magának, a gyanakvásom úgy hiszem érthető, hiszen nem csak a saját, hanem a családom életéért is felelős vagyok. Honnan tudjam, hogy nem épp ez a nő tett arról, hogy a feleségem soha se szállhasson partra Királyvárban?*
-Nem sokkal, de bőven elég az az információ, amit tudok róluk, önökről... teljesen mindegy. *Látom, hogy az arcán sértettség játszik, de mit tehetnék vele vajon? Az az igazság, hogy képtelen vagyok elhinni könnyedén a tény, hogy nem olyan ő, mint a család, amibe született. Talán majd egyszer, idővel... de egyelőre ez még nem megy.* -Lehetséges Hölgyem, hogy megsértem szavaimmal, nem ismerem és ön sem engem, de mégis olyan valaki gyűrűjét viseli, aki miatt érthető a gyanúm. *Attól, hogy azt mondja ő nem olyan, mint a többi, mégis a nagymamája nevében jár el, az ő helyét foglalta el a kistanácsban, nem utasított el semmiféle posztot és lehetőséget, tehát ugyanúgy vágyja a hatalmat, akkor pedig ki tudja, hogy mikor válik ez az éhség erősebbé. Greyjoy, mint férj, hát nem tudom, hogy egy ilyen ajánlat érdekelné-e.*
-A vas szülöttei, ha jól tudom nem törődnek az arannyal, lehetséges, hogy a nagyanyja levele nem ér célt. Amiket hallottam arról az emberről... abban sem vagyok biztos, hogy érdeklik a nők egyáltalán és nem csak az őrült mészárlásban leli kedvét. A felvetésére felszökik a szemöldököm, és újabb pohár bort töltök magamnak, egyelőre még felhagyva abbéli tervemmel, hogy távozom.*
-Ön is tudja, hogy bármiféle sereggel kintre indulni öngyilkosság lenne... *Rázom meg a fejem, de úgy látom ő is erre a következtetésre jut. Aztán tovább beszél a leendő menyegző lehetőségéről. A helyében én sem repesnék az örömtől, szerencsére nem vagyok a helyében. A felvetése pedig... ráncolom a homlokom és kicsit összehúzom a szemöldökömet.*
-Hölgyem... ugye tisztában van azzal, hogy a nejem csupán néhány hete lett a tenger áldozata. *Naná, inkább valakinek az áldozata, aki megpróbált tenni róla, hogy ne térjünk vissza ide.* -Nem hiszem, hogy ilyen hamar egy új jegyesség... minden bizonnyal Greyjoy egyébként is visszautasítja az ajánlatát. *Szép nőről van szó persze, habár fiatal is, de az én gyászom még tart, és hogy egy Lannistert vigyek a házamba, a nagybátyám karddal fenekelne el már a lehetőség felmerülése miatt is.*

Selina Lannister

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Pént. Júl. 12, 2013 7:56 am

*Én nem tértem jó útra, sosem voltam igazán rosszindulatú. Igaz, kellett némi ármánykodás, intrika az életembe, de ezek csupán arra szolgáltak mindig is, hogy feldobjam a szürke, unalmas hétköznapokat. Azt sem vártam, hogy rögtön vérszerződést kössünk, az tényleg nagyon komoly lépés lenne, ám az számomra visszatetsző, ha egy Stark ennyire bizalmatlan, egy nyílt békejobbra.*
- A Lannisterek... Valójában ez egy csúf általánosítás, mert vegyük számba, hogy Ön személyesen hány Lannisterrel is beszélt. Nem túl sokkal, ahogy sejtem. *Ráncolom a homlokomat, végül azonban legyintek, nem az a cél, hogy mindig túlszárnyaljam az érveit.*
- Én itt vagyok, ilyen vagyok, eddig sem mutattam mást. Vannak terveim, ahogyan mindenkinek, de erősen kétlem, hogy azt híresztelné rólam a nagytöbbség, hogy a pokolba taszítotok mindenkit a tetteimmel. *A nevetésre nem tudok mosolyogni, teljesen komolyan gondoltam, hogy ha ő állandó hírszerzéssel, aljas információlopással vádol, én is megtehetem ugyanezt. Ha nem képes rólam elhinni, hogy nem minden Lannister egyforma, én is élhetek a gyanuperrel, hogy ellenben egy Stark is lehet becstelen.*
- Nos azt hiszem nekem sem tisztem bármit elhinni, amit állít a családjáról. stark, vagy Lannister, nem a lobogó határoz meg minket. A jelmondatok szépen elrebegett szavak, semmi több. *Vonom meg a vállamat, a kezdeti vidámságom, bizalmam immár a múltté. Karbafont kézzel hallgatom a farkaslordot, és el is húzom a számat mindarra, amit hallok tőle.*
- Valóban őrült mindenki, de ezt közölje a nagyanyámmal, aki éppen levelet fogalmaz Lord Greyjoynak, miszerint felkínálja neki a kezemet, számítva a vas és az arany szövetségére. Ahogyan őt eladták, mint egy lovat, megteszi velem is. *Ciccentek egyet, ezzel nem mutat jó példát az idős Cersei.*
- Mi oka lenne engem támogatni a király helyett? Sosem kértem, hogy forduljon a király ellen. Ő és a segítő hatalmon léte számomra teljesen mindegy, még jobb is így, mintha attól kellene tartanom, hogy egy ismeretlen tör trónra. Az aztán valóban veszélyeztetné a családomat. *Most kissé az ablak felé fordulok, a Greyjoyok éppen pakolásznak valamit a kikötő irányába. Erre eszembe jut az eredeti témám.*
- Amikor hírét kaptam, hogy Ön visszatér Királyvárba, az a tervem támadt, hogy talán mi ketten közös sereggel megindulhatnánk visszaszerezni egykori otthonainkat, ám obszidán, sárkányok nélkül... Nem is tudom. De így, hogy a hóhér felesége lennék... Az rosszabb lenne a halálnál. Megölöm a nászéjszakán, aztán magammal is végzek, így elkerülöm a családi szégyent. Hacsak... *Pillantok vissza felé cinkos mosollyal.* Ha valaki másnak adom a nevemet, mielőtt a felkérés célba ér, akár egy jegyességgel, nos ezzel sem Cersei, sem Greyjoy nem tudna mit kezdeni. Annál több bizalmat nem adhatok Lord Stark, hogy ősei nevét viselem, és mindenben támogatom.

Kyleon Stark

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Szer. Júl. 10, 2013 8:45 am

*Persze tudom én, hogy végül Jamie is jó útra tért, de az nem mosta el az előtte lévő tetteit, hogy miket művelt akár a sajátjaival is, ha ez az érdekét szolgálta, hogy megnyomorította a nagybátyámat, és Tyrion, azért lássuk be ő sem egy szent ember, mégha voltak pozitív tettei is életében. A leány felháborodottan húzza fel a szemöldökét. Fogalmam sincs, hogy vajon mit is várt tőlem pontosan? Néhány mosoly és nyájas szól elég rá, hogy jó barátokká váljunk egy csapásra?*
-Ilyet nem mondtam Hölgyem, de tudtommal a Lannisterek szépen tudják fonni a szavakat egymás után, hogy a végére az ember már abban se legyen teljesen biztos, amit ő maga mondott... *Tudom én, hogy manipulálta Cersei Robertet, a saját fiát, sőt még a nagyapámat is megpróbálta. A szép külső sok esetben könnyen magával hozza az aljasság csíráját. Elnevetem magam a sértett arckifejezés láttán.*
-Még, hogy az én kémeim... egy Stark mindig nyílt és egyenes, nem szokásunk surranópályán osonni... Hölgyem. *Az utolsó szót kicsit meg is nyomom, majd tovább beszél. Ősi ellenségeskedésről, melynek lássuk be erős alapja van, és nem könnyű csak úgy átlépni rajta. A bizalom egy olyan dolog, amit ki kell érdemelni, nem osztogatják csak úgy úton útfélen, főleg olyan előélettel, mint ami neki van. Nem válaszolok neki egyelőre, inkább a Segítő témájára figyelek.*
-Ellentét... az még mindig jobb, mint egy esetleges szövetség. Nem hiszem, hogy kérdés, akinek esze van, akkor nem támogatná a vas szülötteit, fosztogatók mind, akik bármilyen alkut könnyedén felrúgnának. Ökölbe szorul a kezem egy pillanatra, amikor a nagyapám nevét a szájára veszi. Az alkata, a külseje túl sokban hasonlít Cerseire, a nyájas jelleme pedig ugyanúgy hasonlatos. Eltolom magam az asztaltól és felállok.*
-Ön is tudja, hogy a bizalom értékes kincs e falak között. Kétkedésem úgy hiszem teljes mértékben érthető. Lehetséges, hogy szövetségest keres bennem, de mi okom lenne önt támogatni a király helyett? Az őseink vérét nem tudjuk lemosni magunkról, így hát ne várja tőlem, hogy minden szavát igazságként könyvelem el, amíg nem látok erre okot. *Mostmár határozottan az ajtó felé indulok. Tényleg nem gondolom, hogy amíg nem tesz bármi olyat, ami rámutatna, hogy ő maga nem ugyanolyan, mint az, akinek a gyűrűjét viseli, bármit is el kéne hinnem neki. Ha nem akadályoz, akkor egy gyors meghajlás után távozom.*

Selina Lannister

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Szer. Júl. 10, 2013 8:16 am

*Lehet, hogy egy Lannister sosem fog teljesen megváltozni, ám Tommen, Myrcella és Tyrion olyan Lannisterek, akik nem arról híresek, hogy nagyon ártottak volna valakinek. Én sem szoktam túlzottan vehemens lenni, ha akarok valamit. Vannak ugyan eszközeim, de nem célom, hogy minden áron megkaparintsam magamnak mondjuk a trónt, így más családokon sem akarok nagyon átgázolni.*
- Azt mondja talán, hogy hazudok? *Vonom fel szépen ívelt szemöldökömet, azért azt nem gondoltam volna, hogy még a szavamban is kételkedni fog. Ha nem aggódnék azon, hogy akár ezzel belháborút is kirobbanthatok, egy ilyen sértésért a fejét vetethetném.*
- Mint mondtam, vannak embereim, de nem szokásom elrontani a saját szórakozásomat azzal, hogy előre tudok mindent. Talán túlságosan egyszerű lélek vagyok, és a Lord magából indul ki. Bizonyára Önnek vannak kémei minden beugróban, és már mielőtt partra szállt volna, azelőtt tudott mindent rólunk. *Vetem oda sértődötten összehúzva magamon a stólát, és dacosan felszegett állal nézek vele oroszlánszemet. Amikor Cersei-ről nyilatkozik, már csak bólintani tudok.*
- Megértem Lord Stark, az lenne a furcsa, ha nem így érezne. Nem fogom győzködni, hogy én nem ő vagyok, láthatóan már elkönyvelt minden oroszlánt veszedelmes fenevadnak, így talán értelme sem volt a kezdeményezésemnek. *Elfordulok, és még hozzáfűzöm.*
- Naív módon úgy gondoltam, hogy talán évtizedek múltán mi lehetünk azok, akik félreteszik a múltat, és meg tudnak lenni egymás mellett, de nyilvánvaló, hogy Ön ősellenségnek tart. Sajnálom, hogy zavartam a nyugalmát. *Még nem rúgom ki, majd távozik, ha akar, így válaszolok a további témáinkban is, ám korántsem azzal a vidám stílusban, mint amivel megkerestem.*
- Nos az a Targaryen lány a király segítője, korlátlan hatalommal, ami a fizikai erőt, vagy a politikát illeti. Hacsak nem lesz egy Targaryen-Greyjoy ellentét, mert akkor nagyon megborulhat az egyensúly, és mindenki eldöntheti, hogy a sakktábla mely színe mellett teszi le a voksát. *Mormolom taktikusan, én már ilyesmiben is gondolkozom.*
- Nem féltek semmiféle hatalmat Öntől uram, és mennék én, ha lenne, aki támogat ebben. Pont ezért bátorkodtam volna javaslatot tenni, ám szót sem érdemel. Úgy látom, hogy a rémfarkas rémfarkas marad, oroszlángyűlölettel a szívében. Nevetséges, hogy Ned Stark szelleme még közel harmincöt év után is éket ver a birodalom szívébe... *Dohogok, és kinézek az ablakon. Nem mintha lenne ott látnivaló, egyszerűen csak nem akarok most a farkasra pillantani.*

Kyleon Stark

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kedd Júl. 09, 2013 8:13 am

*Nem feltétlenül bántja az önérzetemet a tegeződés, de nem gondolnám, hogy olyan közvetlen viszonyban vagyunk, hogy erre bármi okot adna. Amit legutóbb említett a baráti kötelékről, még mindig balgaságnak tartom, akárhogy is nézzük a vér nem válik vízzé és teljes mértékben egy Lannister sem fog megváltozni. A válaszára csak ingatom a fejem. Nem számít, hogy kinek mi a posztja, vannak elegen, akik jelentős kémhálózattal és besúgókkal rendelkeznek, nem kell ehhez ennek a mesterévé válni.*
-Kétlem, hogy csak a Besúgók mesterének vannak hathatós összeköttetései, Királyvár nem arról híres, hogy a többségnek ne legyen szeme és füle mindenhol, ahol úgy akarja. *Nem hiszek benne, hogy ő nem rendelkezik efféle hálózattal, végülis jó tanára volt...* -Mint már a Segítőnek is tudtára adtam nem ütöttek lovaggá. Az előző királyok ideje alatt a Starkok fejét vették volna, ha tudják, hogy akad közülünk, aki itt tartózkodik, nem lovaggá akartak ütni minket, de egyébként sincs szükségünk efféle világi címekre. *Minek legyek lovag? Van már címem, Lord, nem kell mellé semmi plusz, bőven elég az örökségem, a többi csak dísz, amit olyanoknak is a nyakába aggatnak, akik cseppet sem méltóak rá. A Cerseit illető válasza kissé meglep, főleg a furcsa hanghordozás, de tudom, hogy mennyire nem szabad megbízni egy Lannisterben, tehát ez is bizonyára csak kiváló álca és játék.*
-Azt hiszem erre tudja a választ a nélkül is, hogy kimondanám. Nem fogok jó egészséges kívánni annak a nőszemélynek. *Már nincs olyan erős posztja, bár a pénz még most is valamelyest hatalomnak számít, no meg a katonáik, de korántsem olyan erőteljes, mint amikor régenskirálynőként fitogtatta erejét.* -Minden bizonnyal saját elképzelései vannak arról, hogyan szerezze meg a kívánt hatalmat. *Nem gondolom, hogy ez a leány olyan módon mondott volna ellent Cerseinek, amivel elmoshatja a Lannisterek évszázados bűneit. A Kistanácsot emlegeti, újabb hatalmi játszmákat, amik nem igazán érdekelnek.*
-Nem tudom, nem ismerem a Targaryen lányt, így nem formálhatok róla látatlanban véleményt. Annyi bizonyos, hogy amíg ő uralja a sárkányokat, addig a legfőbb erő az ő kezében van, ezt még a vas szülöttei sem vitathatják. *Bár persze próbálkoznak, maximum alkupozícióban vannak az obszidián miatt, de többet nem érhetnek el, hiszen akkora erejük nincs, amit fel akarnának áldozni két sárkány lángjainak oltárán.*
-Hát akkor menjen el? A Keskeny tenger túloldalán nem lenne bezárva és a pénzéért elég nagy teret vehetne magának. *Fürkészőn tekintek rá. Kétlem, hogy elmenne, úgyis a trónra fáj a foga, mint annyi más hozzá hasonlónak. De jól kifejtette, mi értelme uralni egy országot, aminek nincs földje, mert azt a Mások uralják. A trón jelenleg csak annyit jelent, hogy hatalmat gyakorolhat a király az éhezők felett, akik a vár falain belül ragadtak.*
-Egy bizonyos Hölgyem, tőlem nem kell féltenie semmiféle hatalmi törekvést, vagy egyebet, még a hegyét sem. *Tesz még hozzá, miközben finoman megrántom a vállam. Lassan lehet, hogy mennem kellene, Rickon bizonyára lassan útjára bocsátja a hajót és az utolsó simításokat elvégezve holnap végre meglátogatjuk a nagynénémet. Sosem találkoztam még vele, épp ezért nagyon várom már, hogy láthassam.*

Selina Lannister

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kedd Júl. 09, 2013 7:54 am

*A gyilkos pillantásom kuncogássá szelidül, amikor Stark biztosítja a kapitányomat, hogy nem szándékozik ártani nekem. Magam sem gondoltam másként, úgy tűnik a farkasok még évtizedek múltán is megmaradnak hősies védelmezőnek. Helyet foglalok, és miközben a száraz szőlőt dobálgatom a számba, mulatozva ingatom a fejemet.*
- Ön félreért. *Váltok vissza magázódásra, úgy láttam a közvetlenebb környezet bántja a férfi önérzetét.*
- A pénzügyek mestere vagyok, nincsen közöm a besúgokhoz. *Helyesbítek ezután rögtön, ostobának sem akarom vélni őt.* Igaz ugyan, hogy vannak felderítőim, nehezhetjük kémnek is őket, ám kiváncsibb vagyok én annál, hogy ne magam ismerjem meg a messzi honból visszatérő lovagot. Lovag Ön uram? Nem akarom téves poszttal ellátni Önt. *Jelzem meg kislányos mosollyal, és figyelem a magatartását. Egyenlőre tényleg csak az érdekel, hogy mik a motivációi. Cersei-ről kérdez, ami nyilvánvaló. Az egykori régenskirálynő talán még ma is gyűlölt alakja lehet a rémfarkas történelemnek. Előrehajolok, és hagyok némi hatásszünetet.*
- Örülni fog az úr, ha azt mondom, hogy nem jól? Eljárt már felette a kor. Az utódának tart, pedig többször tértem el az elképzelésétől. *Most nem mosolyodom el, mégis vidámság ül a szememben. Az idősődő nő ilyenkor egy lovaglóostorral csapodta a lábamat, mintha nem fogta volna fel, hogy számomra sokkal nagyobb fájdalom, ha nem lehetnek saját döntéseim. Ezt igyekeztem nem kifejezni, ezért látványos jajongással "sírtam" végig ezeket az ütlegeléseket. Aztán mikor elkezdtem nőiesedni, ezek elmaradtak, rájött, hogy ha eladósorba kerülök, nem szégyenkezhet sebhelyeimen. Innentől fogva kénytelen volt szabadjára ereszteni engemet, talán ennek köszönhető a gyűrű is; nincsen hatalma már felettem.*
- Nos... *Tűnődöm el felállva, és kipillantok az ablakon, ahol a Greyjoy-hajó körül van éppen nagy sürgés-forgás. Hátul összekulcsolom a kezemet. Nem találkoztam még személyesen a Vas szülöttével, de a híre alapján nem is szeretnék. Kiráz a hideg az őrültektől. Kiszámíthatatlan, perverz alakok. Jobb, ha valaki gonosz, de lehet sejteni a lépéseit. Felsóhajtok, és visszatekintek Kyleon-ra.*
- Én magam sem sejtem. A segítő kuszán viselkedik. A kistanácsot szokta összehívni, ha közérdekű van. Talán... azért akarta, hogy jelen legyek, mert fel akarja Önt használni ellenem? Vagy fordítva? *Karbafonom a kezemet, törékeny ujjammal pedig az államat kezdem el simogatni.*
- Elképzelésem sincsen, hogy mit véthettem ellene, talán a hátteremre fáj a foga? *Adok hangot merengésemnek, habár ezek csak cikázó gondolataim, alapjuk nem igazán van. Talán ki kéne kérnem az Arryn lovag véleményét, mindig bölcsen, objektíven határoz. A felvetésre végül értetlenül pillantok rá le.*
- Hatalmi pozició? Ne vicceljen az úr. A város foglya vagyok, bármennyire is jól néz ki kívülről, de mégiscsak egy luxusbörtön. Nem mehetek sehova, és lényegében olyan túl sok lehetőségem sem nagyon van, hogy az unalmas hétköznapokon túl bármit is tegyek. *Felsóhajtok, és eszembe jutnak Cersei elbeszélései a hét királyságról.* Itt már nincsen igazi hatalom, csak bürokrácia. Nem tudom, hogy kinek jó ez. A hegy után vágyakozom, az az én otthonom, bár még sosem láttam, mégis oda húz a szívem. *Most kicsit kiadtam magam, de nem félek attól hogy a Stark bizony elárul.*

Kyleon Stark

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Hétf. Júl. 08, 2013 8:12 pm

*Megtelepedünk igen, de a szállítóhajók megmaradnak, amíg szükség van rájuk, hiszen a vagyon és a befolyás alapvető kellékei ezekben az ínséges időkben, és ki tudja mikor hozza úgy a sors, hogy jó lesz egy menekülő út, ahol legalább a gyermekek távozhatnak. Jelenleg semmi sem biztos és semmi sem állandó, ki tudja hogy a sárkányok meddig tarthatók kordában, ha valami történne a Targaryen lánnyal újra eluralkodna a káosz. Ki tudja, hogy a király meddig marad a trónon, ha a nép már nem viseli tovább az éhezést, és a nemesek újra megjelenését. Ki tudja, hogy Greyjoy meddig elégszik meg csupán azzal, hogy a Vas-szigetek függetlenekké váltak és mikor akar majd többet. Túl sok a kérdés, mi pedig nem vagyunk olyan hatalmi pozícióban, hogy a válaszokba beleszólhassunk. Rövid időre távozom hát, amíg Rickont értesítem, hogy hová megyek, majd visszatérésekor a Lannister lány mellett indulok el annak lakhelye felé. A saját házamba nem szívesem fogadnám be, főleg nem ennyi katonával körülvéve. Már maga a tény is zavar, hogy szinte közrefogva kell végighaladnom az utcákon. Érdektelen társalgást folytatunk, amíg elérjük a célt. Nem lepődöm meg, hogy a szoba mennyire színes és díszes, ez teljes mértékben megszokott a gőgös oroszlánoktól. Pedig mennyivel többet érnének el kevesebb pompával, és több támogatással a szegények felé. Megvárom, amíg elrendezi a katonákat, és végül a testőrparancsnok is távozik.*
-Nem kell tartania tőlem Ser, nem szokásom védtelen nőket legyilkolni. *Pillantok a férfi felé. Egy ilyen aljas tett meg sem fordulna a fejemben. Van bennem annyi tartás és hidegvér, hogy ha olyasmit találna mondani, ami nem megfelelő a szám ízének, akkor egyszerűen távozom és kész, nem fogok nekimenni egy fiatal lánynak, és végképp nem vágnám át a torkát titokban. Ezzel a családom nevét és becsületét gyaláznám meg, ami túl nagy ár. Amikor végül a fickó távozik én is helyet foglalok, bár az ételhez egyelőre nem nyúlok. Reggeliztem már. A leány tegezésre vált, de én maradok a hivatalos és tartózkodó magázási formánál.*
-Azt hinném, hogy a madárkái már rég tudatták önnel, hogy pontosan kik is vagyunk, mikor és hányan érkeztünk a városba. Egyelőre még nem épültek ki a megfelelő kémhálózatok talán? *Kérdezek vissza, hiszen nyílt titok, hogy a Királyvárban lakó befolyásos személyen nagy többsége még azt is előbb tudja, hogy a király mit fog ebédelni, mint a király maga.*
-De, ha csak erre kíváncsi, akkor a Kyleon nevet akarta hallani Lady Lannister. *Maradok a hivatalos megnevezésnél, biztos, hogy nem fogom hirtelen Selinának hívni. Az ereiben olyan vér csörgedez, ami nem ad okot rá, hogy közvetlen, vagy nyílt legyek vele szemben.* -No és hogy szolgál szeretett nagyanyja egészsége? *Kérdezem kissé szúrós pillantást vetve a nőre. Ha jól tudom elég gyakori és jó viszonyt ápol azzal a nővel. Cersei idős már, remélem, hogy amikor eljön érte a halál, eleget fog szenvedni, hogy azok a bűnök, amiket elkövetett így hulljanak vissza rá.*
-Nem hozott kényelmetlen helyzetbe, csupán nem értettem pontosan, hogy a Segítő mire kíváncsi, azt sem értem pontosan, hogy ön mire kíváncsi. Minden bizonnyal szimplán csak a hatalmi helyzeteket mérik fel, saját hatalmi pozíciójukat féltik... hát tőlünk nem kell. *Rántom meg finoman a vállam. Eszem ágában sincs semmiféle posztot szerezni magamnak, részt veszek a harcokban a Mások ellen, vissza akarom szerezni a földemet, amit még soha sem láttam, de mégis minden áldott nap oda vágyom azóta, hogy az első lélegzetvétellel levegő jutott a tüdőmbe Zúgóban.*

Selina Lannister

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Hétf. Júl. 08, 2013 7:23 pm

*Való igaz, hogy én magam keveset jártam a városban, hiszen amikor kiszökdöstem, akkor is hosszú köpenyben, hogy ne ismerjenek fel, úgy kerestem fel a kocsmát, vagy bújtam meg a gyakorlatozó lovagokkal teli mező szélén. Lady Lannisterként egyedül sosem voltam még itt egyedül, valamiért sejtem, hogy a túl nagy gazdagság rosszallást váltana ki egyesekből, és még az életemre törnének. Több százados Lannister gőgöt nem lenne könnyű elmosni pár kenyéroszogatással, főleg hogy már az elején letámadnának az összesért. Hátrébb intem a lovagjaimat, nem kell az állandó körgyűrű. A hajót elnézve tényleg úgy tűnik, hogy lassan készen vannak arra, hogy végleg megtelepedjenek itt, aztán kérdés, hogy mi lesz a hajóval. Ez szöget üt a fejembe, talán még erre visszatérhetünk a későbbiek folyamán.* Természetesen, szóljon csak. *Bólintok, és bár fogalmam sincsen, hogy ki a nagybátyja, vélhetően egy másik Stark.* A sajátomban voltam már eleget, és ne értsen félre, nem vagyok olyan kényes, hogy csak a selyempárnákat viselem el. *Vállat vonok, nekem aztán teljesen mindegy. Biccentek a lovagjaimnak, akik átrendeződnek, és elénk, mögénk állnak be szépen sorba. Intek a Lordnak, hogy merre, és megindulok, hagyva, hogy ő is felvegye a tempót. Pár perc alatt csak általános dolgokról csevegek vele, mint hogy megint milyen hideg van, és efféle lényegtelen dolgok, hogy ne mélyüljünk hallgatásba. A lakosztályomba kisérem, ahol vannak fotelek, nem pedig a fogadótermembe, ahol Cersei izlésesen tróntermet másolt. A végén a rémfarkas nekem támadna, ha a fölényes, hivalkodó stílust látná. A lakosztályomon belül természetesen van külön hálószoba is, amely most nem látható, egybenyílnak, csak a kandallós részre kisérem be. A lovagjaimat kintre parancsolom, testőrkapitányom viszont be akarna jönni. Gyilkos pillantással rázom a fejemet, amire értetlenül néz, hiszen egy külhoni bármikor az életemre törhet. Jeleznem kell, hogy nem félek, a fegyvercsörgésre még mindig betörhetik az ajtót. Már ha nem éppen a torkomat vágja el gyors mozdulattal.* Köszönöm, hogy elfogadtad a meghívásomat Lord Stark. Milyen néven is nevezett el édesanyád? *Kérdezem helyet foglalva az ébenfából faragot karosszékemben, amely vörös-arany hímzésű párnával van tompítva. Van még pár ilyen, úgyhogy bárhol helyet foglalhat. A szolgálók már hoztak némi aszalt gyümölcsöt, a tél ellenére is vannak olyan területek, ahol még nagy erőfeszítések árán megélnek. Eszegetni kezdek, és kínálom őt is.* Én a Selina nevet kaptam, de nevezz úgy, ahogy kívánod. Sajnálom a tegnap estét, nem akartalak kényelmetlen helyzetbe hozni Lord Stark. *Döntöm oldalra a fejemet, nagyon nehéz eldöntenem, hogy a Cersei álcát viseljem, vagy magamat adjam. Az illető túlságosan azt a vonalat képviseli, akiket a becsületük miatt lestem oly sokszor. De ha mégsem az, és kiadná a titkomat... Nos megölném. Ennyi. De akkor mindenkit meg kéne ölnöm, aki tudja. Még tűnödöm a megoldáson.*

Kyleon Stark

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Hétf. Júl. 08, 2013 12:52 am

*Nem fogok katonákkal az oldalamon felvágni, az nagyon nem illene hozzám, és ha arról van szó úgyis meg tudom védeni magam. Ezen a területem viszont egyébként is a mi embereink vannak, akikről kellőképpen gondoskodunk, hogy ne lehessen semmiféle gond, vagy zűr. Soha sem tekintettem úgy azokra, akik nem születtek valakinek, hogy e miatt senkik lennének, ugyanolyan emberek, mint mi. Éltem rossz körülmények között, jártam sokszor kölyökként Bolhavégen és amikor a nagybátyámat kerestem, akkor sem volt az élet könnyű. Annyi lehettem, mint most ez a lány, hajófenékbe zárva, patkányok között utazva, éhezve... nevetséges, hogy sokan még mindig pompa és dísz között élnek, vagyont halmozva, miközben rengetegen éheznek a falak között. Nem gyűlölöm őt azért, mert Lannister, de azzal tisztában vagyok, hogy annak a Cerseinek a kegyeltje, aki szétzilálta a családomat, akinek a fia végzett a nagyapámmal. Nem leszek képes úgy tekinteni rá, mintha nem lenne tény, hogy miféle hátsó gondolatok lehetnek a fejében. Az, hogy itt van, okkal van, bizonyára kíváncsi, unatkozik, vagy... akar valamit. A kérdésére hátra pillantok. A bepakolás hamarosan kész, és nem vonhatom ki magam teljesen Királyvár nemesi családjainak szövevényes tervei közül. Halkan sóhajtok egyet, majd végül lassan bólintok.*
-Szólok a nagybátyámnak, utána ha úgy óhajtja akkor beszélhetünk. Azt hiszem ön él közelebb, és minden bizonnyal jobban élvezi saját lakhelye kényelmét, mint az enyémet. *Nem akarom, hogy a házunkba jöjjön, hogy véletlenül is találkozzon a gyermekeimmel, hogy lássák ezt a nőt. Ők még túl ártatlanok és kicsik, hogy bármilyen csatározásba véletlenül is belefolyjanak. Amennyiben ez így megfelel neki, akkor hátat fordítok és visszatérek a hajóra, hogy néhány perc múlva kerüljek elő újra.*

Selina Lannister

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Vas. Júl. 07, 2013 8:07 pm

*Látom, amint meg is jelenik, mindenféle kiséret nélkül. Én ezt nem tehetem meg, a csőcselék pusztán azért elvágná a torkomat, mert Lannister vagyok, ami nem túl jó ómen. Egy macska ügyességével mozgok, és vívni is tudok, de ezt a köznép nem tudja, kár lenne felfedni magam azzal, hogy provokálom őket, így megmaradok annak, aminek hisznek. Úrikisasszonynak. A hajón tartózkodó emberek mozgásából immár számomra is nyilvánvalóvá válik, hogy az úr már nem ott lakik, hanem valahol a városban. Ennyi hátrányt már elszenvedtem, de innentől nyugodtan szemmel tudom tartani. A tegnapi savanyú arckifejezés még mindig ott ül az arcán, úgy látszik, semmivel sem tudom ezt letörölni. Elémsiet, és meghajol. Nem nyújtom csókra a kezemet, mert erősen kétlem, hogy a formális tiszteleten kívül megtenne többet. A családjaink története azt igazolja, hogy mindig is meg fog vetni, azért, aki vagyok. Hiába is bizonygatnám, hogy nem vagyok felelős azért, ami a születés előtt történt. Ugyanis nagyon azt a pályát járom be mint Cersei, nehéz lenne más képet festenem magamról.*
-Üdvözöllek uram. *Bólintok a meghajlásra, én magam nem teszem meg, végülis most én vagyok a vendég. Elhagytam a biztonságot jelentő menedéket, csak hogy kielégíthessem kiváncsiságomat. Feltűnik, hogy az északiak erős állát örökölte, és markáns testtartását. Ha nem tudnám, hogy címerállatuk rémfarkas, inkább medvét saccolni. Öles léptek, halálos szorítás.*
-Feltételeztem, hogy folytathatjuk a tegnap megkezdett társalgást. Ott nem akartam a segítőt zavarni, ám nem tagadom, hogy nagyon is érdekel, hogy ki is toppant be hozzánk. Beszélhetünk valahol, vagy túlzottan elfoglalt Lordságod? *Nézek rá várakozóan, az sem baj, ha most elküld, és megbeszélünk valami jövőbeni időpontot. Az lenne a legegyszerűbb, ha vagy az ő, vagy az én szállásomon tudnánk, hogy ne feszélyezze a testőrségem.*

Kyleon Stark

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Vas. Júl. 07, 2013 7:37 pm

*Az első néhány napunk egészen nyugodtan telt, de hamar eljött az idő, hogy a Segítő tegnap végül magához hivatott. Tényleg nem értettem a beszélgetést, bár tudom, hogy a nagyok között, a hatalmi játszmák árnyékában gyakoriak az efféle kis szóváltások, ahol mindenki igyekszik fitogtatni az erejét és megmutatni, hogy mennyire nagy ember is valójában. Olyan nagy nincs kedvem ezekben részt venni, de tudom, hogy muszáj, ha el akarjuk érni, hogy visszaszerezzük Északot. Ehhez viszont a Királlyal szeretnék mielőbb beszélni, hiszen nagyapám is hű volt a Baratheonokhoz, az apám is egyiküket támogatta, reményeim szerint ez a családi hagyomány továbbra is megmaradhat. Nem nyújtottam hosszúra a tegnapi beszélgetést, hiszen volt még intézni való ügyünk estére a nagybátyámmal, néhány levél, és a ma induló hajóval kapcsolatos utolsó simítások. Visszatér Lorathba, hogy néhány hét múlva majd újabb szállítmánnyal térhessen vissza. A hajóink soha sem együtt közelítik meg a várost, vagy utaznak, általában egyesével, más-más időben indulnak, hiszen ha rajtaütés történik, akkor nem veszik oda mind, és egy hajónak könnyebb titokban utazni, mint nyolcnak.
Kora reggel ébredtem, a reggelimet már elfogyasztottam, hogy Rickonnal az utolsó utasításokat is kiadjuk a hajó kapitányának a visszaúttal kapcsolatban és átadjuk az este írt levelet, amit Morgontnak küldünk. Így Selinának mázlija van, mert tényleg a hajón tartózkodom. Annyira azért kötődünk a földhöz, hogy ne a hajón éljünk napokon keresztül, a szállásunk már előre elkészült, hetekkel azelőtt, hogy partot értünk volna. Nem örülök a látogatásnak, hiszen elég sok még a dolgunk, mielőtt kifut a hajó, de végül csak a hölgy elé lépdelek. Katonák hada veszi körül... ez nem lep meg.*
-Miben lehetek szolgálatodra Hölgyem? *Apró meghajlást eszközölök felé, de nem esem túlzásba. Jelenleg még nem olyan nagy valaki, aki felé többre lenne szükség. Végigmérem a katonáit. Persze a kikötő nem épp a legbiztonságosabb hely, főleg nem egy láthatóan nemes hölgy számára. Soha sem értettem, hogy miért olyanok hadakoznak a trónért, akik soha sem lesznek képesek a nép fejével gondolkodni, akiknek nem szólt másról az életük, mint hogy hatalmas falak között pompában és gazdagságban éljenek... az ő dolguk, nekem csak Észak kell, a buja erdők, a vad lovak, üvöltő farkasok hangja a szélben. Várakozón pillantok rá, hogy vajon miért is jött. Egyszerűen csak csevegni? Kétlem.*

Selina Lannister

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Vas. Júl. 07, 2013 7:20 pm

*A tegnap esti találkozó olyan gyorsan véget ért, mielőtt még megtudhattam volna, hogy mit is akar megtudni a sárkányok anyja, vagy hogy Lord Stark vajon miért is tért vissza. Mozgatja a fantáziámat a dolog, a segítővel viszont nincsen szándékom faggatózni - majd úgyis jelentik a besúgók - ezért a kikötőt fogom meglátogatni. Miután elköltöttem a reggelimet, felkeresem a testvéreimet, csak a megszokás kedvéért. Az egykori lovag hallani sem akar rólam, újabb borgőzös éjszakán van túl, csoda, hogy ébren van. Talán az ital enyhíti soha be nem gyógyuló sebe fájdalmát. Még a folyosón is hallom a káromlataimat, amellyel érthetetlen módon engem szid, majd rezignáltan távozom. Az öcsémmel már könnyebb a helyzet, mert ő csak együgyű. Most éppen valami fadarabot farigcsál a szobájában, bárgyún mosolyogva, amikor meglátogatom. Nem időzöm itt sem tovább, Cercei-hez nem nézek be. Ha akar valamit, akkor majd szól. Visszasietek a szobámba, és vállamra kapok egy vastagabb szőttest, hogy ne fázzak oly nagyon, a kikötő felől ugyanis jeges szelek fújnak. Arra vagyok kíváncsi, hogy mikor fog befagyni egyszer a nagy víz. Miután elhagyom a palotát, nem ketten jönnek velem, hanem mind a hét közvetlenül alattam szolgáló oroszlános címert viselő páncélos. Természetesen rengeteg katonám van, ők a közvetlen testőrségem, akiknek már nem egyszer akadt dolga a rám támadókkal. A seregem bár zsoldot kap, a házam, a családom becsületéért van jelen, és nyilván a sötét időkben mindig jó tartozni valahova. Talán ők az egyetlenek, akik felé még én magam is némi tisztelettel viseltetek, és ki is mutatom. Sosem voltam katona, ráadásul nő is vagyok, mégis én vagyok a sereg legfelső parancsnoka. A hajamat most feltűzöm, és egy tiarával fogom le, mintha valami hagymagubó nőtt volna a fejemen. A kikötőbe gyors az utunk, az emberek rémülettel vegyes tisztelettel adnak utat a páncélosaimnak, nem is lenne bölcs dolog elállni minket. Nem mintha bajom lenne a köznéppel, nélkülük mi sem léteznénk. A hidegben aprókat lélegzem, nem akarok megfázni. Miután a kastélyszobámból is láttam már a hajót, nem nehéz megtalálni. Feltételezem, a Lord még itt tartózkodik, nem tudok róla, hogy a városban szállt volna meg. Van bennem annyi gerinc, hogy nem masirozok fel a fedélzetre engedély nélkül, így megállunk a parton, és egyetlen lovagomat küldöm fel, hogy szóljon Starknak, hogy amennyiben alkalmas az időpont, tiszteletemet tenném nála.*

Timm Arryn

Hozzászólások száma : 34

TémanyitásTárgy: Kikötő    Szomb. Júl. 06, 2013 2:21 am

Kikötő

A Feketevizű folyó, és a Fekete Víz öböl találkozásánál áll a város kikötője. Az öbölben gyors mozgású őrhajók cikáznak a nap 24 órájában,
hogy időben értesíthessék a várost, ha a Mások hajói feltűnnének, amire még a sárkányok védelme alatt is volt már példa. Valószínűleg a két gigászi lény nélkül már elveszett volna Királyvár, hiszen ők tudják a leghatásosabban védeni a várost ebből az irányból is. Itt rakodnak ki a tengerentúlról érkező ételszállító hajók, és a Vas szigetek obszidiánnal megrakodott vitorlásai. Fáradt dokkmunkások, matrózok iszogatnak a szívélyesnek nem igazán mondható lebujokban. A Kikötő jellemzően az a hely, ahol jó, ha vigyázol az értékeidre, főleg akkor, amikor már kezd lemenni a nap és a sötétebb alakok is elszaporodnak...

Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    

Kikötő
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Kereskedelmi kikötő
» Kiképzőterepek