Trónok harca fórumos szerepjáték
Üdvözölünk a Trónok Harca - Westeros bukása fórumos szerepjáték oldalán!

Ha Vendég vagy, és még nem tagja az oldalnak, akkor érdemes elolvasnod az útmutatót (https://tronokharca.hungarianforum.com/h1-vilagleiras) vagy a facebookon kérdezned (https://www.facebook.com/groups/409330269177360/).
Ha már tagja vagy az oldalnak, akkor lépj be. Smile
Trónok harca fórumos szerepjáték
Üdvözölünk a Trónok Harca - Westeros bukása fórumos szerepjáték oldalán!

Ha Vendég vagy, és még nem tagja az oldalnak, akkor érdemes elolvasnod az útmutatót (https://tronokharca.hungarianforum.com/h1-vilagleiras) vagy a facebookon kérdezned (https://www.facebook.com/groups/409330269177360/).
Ha már tagja vagy az oldalnak, akkor lépj be. Smile
Trónok harca fórumos szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Game of Thrones - Westeros Bukása
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Leírás
Staff
Legutóbbi témák
» Vendégkönyv
A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeKedd Aug. 13, 2013 9:02 pm by Kyleon Stark

» Kikötő
A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Júl. 27, 2013 12:13 am by Drethon Greyjoy

» A Segítő új tornya
A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimePént. Júl. 26, 2013 10:37 am by Lissieri Targaryen

» Suszterek tere
A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimePént. Júl. 26, 2013 6:16 am by Selina Lannister

» Sárkányverem
A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimePént. Júl. 26, 2013 2:26 am by Lissieri Targaryen

» A Nagycsarnok
A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Júl. 25, 2013 11:13 am by Nymeria Martell

» Chataya bordélyház
A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeSzer. Júl. 24, 2013 7:39 pm by Marianne Tyrell

» Játékkereső, egyeztető
A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeHétf. Júl. 22, 2013 9:46 pm by Larten Bolton

» Az Apró Sasfészek
A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeVas. Júl. 21, 2013 1:27 am by Timm Arryn

Chat
Top posters
Lissieri Targaryen
A Segítő új tornya - Page 2 I_vote_lcapA Segítő új tornya - Page 2 I_voting_barA Segítő új tornya - Page 2 I_vote_rcap 
Kyleon Stark
A Segítő új tornya - Page 2 I_vote_lcapA Segítő új tornya - Page 2 I_voting_barA Segítő új tornya - Page 2 I_vote_rcap 
Drethon Greyjoy
A Segítő új tornya - Page 2 I_vote_lcapA Segítő új tornya - Page 2 I_voting_barA Segítő új tornya - Page 2 I_vote_rcap 
Larten Bolton
A Segítő új tornya - Page 2 I_vote_lcapA Segítő új tornya - Page 2 I_voting_barA Segítő új tornya - Page 2 I_vote_rcap 
Selina Lannister
A Segítő új tornya - Page 2 I_vote_lcapA Segítő új tornya - Page 2 I_voting_barA Segítő új tornya - Page 2 I_vote_rcap 
Timm Arryn
A Segítő új tornya - Page 2 I_vote_lcapA Segítő új tornya - Page 2 I_voting_barA Segítő új tornya - Page 2 I_vote_rcap 
Nymeria Martell
A Segítő új tornya - Page 2 I_vote_lcapA Segítő új tornya - Page 2 I_voting_barA Segítő új tornya - Page 2 I_vote_rcap 
Gwynn Stark
A Segítő új tornya - Page 2 I_vote_lcapA Segítő új tornya - Page 2 I_voting_barA Segítő új tornya - Page 2 I_vote_rcap 
Marianne Tyrell
A Segítő új tornya - Page 2 I_vote_lcapA Segítő új tornya - Page 2 I_voting_barA Segítő új tornya - Page 2 I_vote_rcap 
A tűz és jég dala
A Segítő új tornya - Page 2 I_vote_lcapA Segítő új tornya - Page 2 I_voting_barA Segítő új tornya - Page 2 I_vote_rcap 
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (38 fő) Szer. Márc. 06, 2024 11:04 pm-kor volt itt.

 

 A Segítő új tornya

Go down 
+2
Lissieri Targaryen
Timm Arryn
6 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Timm Arryn

Timm Arryn


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2013. Jun. 29.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimePént. Júl. 05, 2013 9:33 pm

First topic message reminder :

A Segítő új tornya

Igazából nem torony, azt a nehéz évek alatt nem tudtak építeni, ám a köznyelvben megmaradt a régi kifejezés alapján. Egyszerű, erős, jól védett épületegyüttes, ahol a Király aktuális segítője, és annak családja él, mindössze egy rövid lépcsősornyival emelkedik a házak többsége felé. Jelenleg a Targaryenek otthona.
Összesen három szobát foglal magába. Lissieri fényűzéstől mentes lakrészét, melynek ablakai elég nagyok ahhoz, hogy bármikor csodálhassa sárkányait; Meredys szobáját, valamint egy kicsivel nagyobb termet, ahol látogatóikat fogadhatják.

A Segítő új tornya - Page 2 Medieval-bedroom-1-2                A Segítő új tornya - Page 2 Daffyd-scan               A Segítő új tornya - Page 2 Medieval_room_4_by_almudena_stock
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Larten Bolton

Larten Bolton


Hozzászólások száma : 42
Join date : 2013. Jul. 20.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimePént. Júl. 26, 2013 3:22 am

-Mert mindenkinek kijár a szórakozás, még a Király Segítőjének is.*bizonygatja Larten az igazát, újfent belekortyol az italba.*
-Tudom, azt mondtam, csak azért jelentkeztem, mert biztonságban akartam tudni magam, de igazság szerint megkedveltem magát. Ha nagyon őszinte akarok lenni, Ön az egyetlen nő akit tisztelni tudok. Mert maga erős sziklaként áll a sok nyerészkedő hullámait állva, pedig valójában nem fűződik érdeke ezekhez itt. Bárhol élhetne, istennőként tisztelnék a sárkányai miatt, Essosban bárhol. Mégis itt van és próbálja egyben tartani ezt a szemétkupacot, amit egyesek "birodalom"-nak csúfolnak.*néz a nő szemébe és mondja ki gondolatait nyíltan.*
-Talán ha lenne barátja, aki nem érdekből áll Ön mellett, ki tudna kapcsolódni.*vonja meg a vállát a kérdésre. Nem igazán tudja mi mást mondhatna.*
Vissza az elejére Go down
Lissieri Targaryen

Lissieri Targaryen


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2013. Jun. 30.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimePént. Júl. 26, 2013 3:17 am

*A mosolyra mosoly az első válasza.*
-Igazán kedves, Lord. Bár nem tudom mire vélni ezt a kedvességet. Viszont azt hiszem, ön az egyetlen, akit ez valamennyire is érdekel. Mások csak a markuk tartják meg elbírálnak... De lefogadnám, hogy néhány hét alatt belebuknának a helyemben a próbálkozásba. Mert sosem lehet mindenkinek egyformán jó.
*Megingatja a fejét, nem akar sem beszélni a munkáról, sem rá gondolni. Ezért is akarta itt tartani Lartent.*
-Nem hiszem, hogy dolgom lenne lazítani. Időm sem igazán van rá így, hogy ennyi gond és kapzsi népség vesz körül. A sárkányok az én szabadidőm. Velük megfeledkezem a gondokról. Ők megelégszenek pár birka húsával, és értékelnek. Ragaszkodnak. Azt szeretik, aki vagyok. Csak bennük bízhatok. Ők az egyetlenek, akik nem árulják el a vérüket. Hogyan is szórakozhatnék máshogy?
*Ha Larten akar, elmondja a keserű kérdésre a választ. De nem is feltétlenül fontos. A lényeg, hogy itt van, és Liss nem érzi magát egyedül. Még ha csak azért is döntött így a testőr, mert parancsként értelmezte a kérést.*
Vissza az elejére Go down
Larten Bolton

Larten Bolton


Hozzászólások száma : 42
Join date : 2013. Jul. 20.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimePént. Júl. 26, 2013 2:58 am

*Larten torka kiszárad, mikor a nő felajánlja, hogy maradjon, sőt bort is tölt, aztán a saját szobája felé veszi az irányt. A férfi megbabonázva követi, agyában egymást kergetik a gondolatok.*
-Hát, ha így látja jónak...*dünnyögi, majd leül az asztalhoz. Pillantását ott felejti a nő hátsóján, mikor az lehajol, s annyira elbambul a látványba, hogy észre sem veszi magát. Csak akkor kapja fel a fejét, mikor a nő újra megszólal.*
-Semmit...*visszhangozza szórakozottan, majd belekortyol a pohárba.*
-Miért nem kapcsolódik ki néha?*kérdi újra, amire nem kapott választ.*
-Ez bárkinek sok lenne, Ön meg már évek óta csinálja. Minden tiszteletem az Öné, Lady Targaryen, de... bele fog fásulni, azt meg nem akarom.*vigyorodik el félszegen.*
Vissza az elejére Go down
Lissieri Targaryen

Lissieri Targaryen


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2013. Jun. 30.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimePént. Júl. 26, 2013 2:52 am

-Maradhat, Lord Bolton. Persze, csak ha nincs sürgős dolga, vagy nem túl fáradt.
*Nem igazán várja meg a reakciót, máris tölt bort maguknak egy-egy kupába. Nem foglal helyet a fogadóteremben, inkább bevonul saját szobájába, kezében a két kupával, melyeket kis asztalára helyez.*
-Jöjjön csak, egyáltalán nem zavar. Ha nem marad, úgyis csak nekilátnék ezeknek, akármennyire nincs agyam most hozzá.
*Miközben beszél, leemeli az asztalról az ott halomban álló könyveket és tekercseket, hogy lehajolva a földre tegye őket. Csak ez után ül az egyik, asztal melletti székre.*
-Most úgysem haladnék velük semmit...
*Kupáját kezébe fogva vár.*
Vissza az elejére Go down
Larten Bolton

Larten Bolton


Hozzászólások száma : 42
Join date : 2013. Jul. 20.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimePént. Júl. 26, 2013 2:36 am

*Lassan visszatérnek a Segítő otthonául szolgáló toronyba. Larten elmesélt pár történetet, melyek nagyjából ugyanazon téma körül forogtak: halál, háború, szenvedés. Ugyanakkor sikerült olyan formában előadnia ezeket, hogy elvette az élét, s sikerült a mulatságos oldalukat is felfedni.*
-...és hát az utcakölykök nem gondolták, hogy egyedül elbírok velük. Végül is jól jártam, csak ez maradt itt.*húz végig a sebhelyen a homlokán ujjával. Valójában a történet valóban mulatságos volt, hogy egyedül hősiesen megküzdött hat utcakölyökkel tizennégy éves korában egy fél vekni kenyérért. A dologban az ironikus, hogy akkor egyszer tudták megsebezni, az is egy rozsdás vasdarab volt. A férfiak általában büszkék az ilyen-olyan sebeikre, s a világért sem vallanák be sokszor, hogy valójában hogyan szerezték őket. A fogadószobába érve a helyére teszi a nyerget, s a nő felé fordul.*
-Hát... Lady Targaryen, azt hiszem jobb, ha most hagyom pihenni.*mondja egy udvarias mosoly keretében.*
Vissza az elejére Go down
Kyleon Stark

Kyleon Stark


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 29.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Júl. 25, 2013 8:19 am

*Bólintok a szavaira, és lassan menni is készülök. Megbeszéltük a lényeget, így tehát minden rendben. Egy időre eltűnök, és nem is baj. Sok nekem hirtelen a város forgataga, a bezártság, jó lesz egy kicsit szabadban lenni, akkor is, ha az egy hajó és nem a vad erdők terepe.*
-Igen, természetesen, jobb ha szemmel tartom a történéseket, soha sem lehet tudni kiben bízhatunk meg igazán... *Jegyzem meg, hiszen a családomat már nem egy ember árulta el, és ezzel finoman arra is célzok, hogy a bizalmam felé egyedül az unokatestvérem miatt van meg, mert Timm azt mondta, hogy bízhatok benne. De attól még egy leheletnyi gyanú bennem él, hiszen ki tudja, mégis csak egy nőről van szó, aki a tetejében Segítő is, és sárkányokat ural.*
-Hagyom pihenni Lady Targaryen, és rám is rám fér. Amint visszatértem, mielőbb meglátogatom. *Felállok, az utolsó kortyokat még felhajtom, aztán egy apró meghajlást eszközölök felé, és végül távozom. Bőven van mit előkészíteni.*
Vissza az elejére Go down
Lissieri Targaryen

Lissieri Targaryen


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2013. Jun. 30.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Júl. 25, 2013 7:45 am

-Rendben, akkor három nap. Így lesz megfelelő. Jó mihamarabb nekikezdeni a dolognak, de nem elkapkodni.
*Egészen belefeledkezik a kupával való foglalatoskodásba. Jelenleg épp forgatja az asztalon vékony ujjaival. Pillantását szinte el sem emeli róla.*
-Legyen így. Legyen, ahogy gondolja. Talán jobb is, ha ott van, nem kell feltétlenül az orrára kötnie a sajátjainak sem egyelőre, mi is az utazás valódi célja.
*Vállat von.*
-Akármi történhet velük. Akárhogy bízik bennük, Drethon kezében sajnos túl sok minden van, ami megoldaná a nyelvüket. Talán még az is elég lenne, ha nemes egyszerűséggel valamelyik kezébe nyomna egy obszidián pengét. Akármennyire bízik bennük, ők is félnek, ők is biztonságot akarnak.
*Kyleonra pillant, kicsit elhallgat.*
-Azt hiszem, egyelőre ennyi részletet tudtunk megbeszélni. Körültekintés, ez a legfontosabb. Ha most nem is sikerülne minden partszakaszt átvizsgálni, akkor a többit majd a következő alkalommal. Alaposan átgondolt dolog ez, nem bukhatunk bele sem a hajó túlzott késlekedésébe, sem a kapkodásba. Aztán pedig, ahogy visszatérnek, várom a beszámolóját, Lord Stark.
*Fáradt mosolyra húzódnak ajkai, majd hagyja, hogy a férfi távozzon, ha úgy gondolja.*
Vissza az elejére Go down
Kyleon Stark

Kyleon Stark


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 29.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeSzer. Júl. 24, 2013 8:41 am

*Bólintok a szavaira, pedig milyen jó lenne mielőbb elkezdeni a szállítást, de tudom, hogy titokban kell tartani és azt csak úgy lehet, ha lassan haladunk. Ők már itt élnek öt éve, én is várhatok még egy kicsit Királyvár falai között igaz? Nincs más választásom.*
-Így lesz és természetes, hogy Greyjoy nem tudhat erről, az sokunkat bajba sodorna. Nem lenne hasznos ha a városfalakon belül harc robbanna ki. *A város védelme igen, de én már sokkal jobban szeretném, ha lassan arra is sor kerülne, hogy kitörjünk innen, hogy megtisztítsuk a kontinenst. Persze tudom, hogy a mieink vannak a legkevesebben, a legkisebb haderő, azon kevés zászlóhordozó családunktól, akik még mellettünk állnak, ennyi év távlatában is. Már többen is bejelentkeztek, és ennek nagyon örültem természetesen, de attól még a katonáink száma semmi a nagyobb seregekhez képest.*
-Természetesen, azt még a Greyjoyok is tudják, hogy manapság nehéz a hajózás, kerülni kell a Másokat a vizeken is, így óhatatlan a néhány napos csúszás, minél távolabbról érkezik a szállítmány. *A legutóbbi hajó érkezésére is napokat vártunk, és már attól tartottunk Rickonnal, hogy nem fog befutni, de végül mégis így történt. Nagyot kortyolok a borból, amíg gondolkodom és számolok.*
-A legutóbb hajó két napja érkezett, tehát ha a rendes ütemben dolgozunk, hogy semmi se tűnjön fel, három nap múlva már felhúzhatjuk a horgonyt. Az embereim hűek, de én is feltétlenül velük tartok. *Ismerem a vizeket, és azt hiszem ez egy olyan út lesz, amihez a személyes jelenlétemre is szükség lesz. Biztos vagyok benne, hogy Rickon nem fog örülni a hírnek, de el fogja fogadni, mert muszáj. Azt pedig majd kitalálom, hogy mi az oka, hogy én is a hajón leszek, már ami a hallgató fülekbe juthat, akik majd biztosan kíváncsiak lesznek az okokra.*
Vissza az elejére Go down
Lissieri Targaryen

Lissieri Targaryen


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2013. Jun. 30.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeKedd Júl. 23, 2013 10:11 pm

-Rendben, legyen így. *bólint* -Vizsgálják át a partot, a kisebb öblöket, hátha találnak valamit. Ez legyen az első lépés. Ha nincs megfelelő, marad a sárkányos éjjeli kitérő, meg valami városon belüli rejtekhely.
*Gondolkodóba esik, feleleveníti emlékei közt a város térképét, alaprajzát, a sárkányok által megközelíthető épületeket.*
-Mindenképp el akarom kerülni, hogy Greyjoy tudomást szerezzen erről a dologról, mind az önök, mind a város védelme érdekében. Legyen ennyi elég. Másképp nem szoríthatjuk ki a városból, csak úgy, ha már nem lesz szükségünk rá. Ehhez sok sárkányüvegre lesz szükség. Egy egész várost kell védeni.
*Természetesen megvannak a tervei arra az esetre is, ha ez a megoldás valamiért nem működne -vészterv, ha úgy tetszik-, de az vérontással fog járni. Azt nem tenné, míg nem muszáj.*
-Tehát, minél hamarabb ki kell fusson egy hajó. Mindenkinek annyit kell tudnia, élelmiszerért megy... Tehát a szokásos út. A döntés a maguké, milyen útvonalon, mikor néznek szét. Arra kell ügyelni, hogy egy-két napnál többet ne késsen a hajó a visszaérkezéssel -máskülönben szemet szúrna- és valóban élelmiszer rakománnyal érkezzen. Azt az egy-két nap késést még meg lehet magyarázni kedvezőtlen széljárással mondjuk... De ön ért hozzá jobban, Lord Stark. Tudom, hogy megoldja ezt a részt. A többit hagyja csak rám.
*Iszik a kitöltött borból.*
-Mit gondol, mikor futhat ki ez a felfedező hajó?
Vissza az elejére Go down
Kyleon Stark

Kyleon Stark


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 29.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeHétf. Júl. 22, 2013 8:11 pm

*Tudom, hogy igaza van, de attól még az egész helyzet kiborító. Az, hogy ezért az emberért vannak úgy oda, hogy azt hiszi az egyszerű köz, hogy az ő javukat szolgálják, hogy értük tették... ha így lenne, akkor már elegendő sárkányüveget hoztak volna, hogy végre kitörhessünk innen a sárkányokkal és elkezdjük megtisztítani Westerost. De nem, tisztában vannak azzal, hogy ha lassan szállítanak, ha keveset juttatnak, azzal tovább húzhatják ki az előnyös kis helyzetet, amit kovácsoltak maguknak. Pont azért döntöttünk úgy, ahogy, bár erősen meglepődöm, amikor végül azt hallom a nőtől, hogy semmissé teszi az egészet. Felszökik a szemöldököm, értetlenül nézek rá, hiszen indokot nem mondd és a kikötő felügyeleti jogának Greyjoy kézre jutásáról még nem tudok.*
-Hogy-hogy nem? Tudtommal egyelőre még nincs joguk, hogy minden hajót átvizsgáljanak, vagy tévednék? *Tényleg nem világos számomra, hogy miről van szó. Tény, hogy kockázatos, de a parton találni egy biztonságos helyet szintén nem egyszerű. Gondolkodom és erősen töröm a fejem.*
-Tudja, hogy sokáig nem éltünk itt, de küldhetünk egy hajót, hogy átvizsgáljuk a partvidéket, hátha találunk egy olyan helyet, ami alkalmas és kellően biztonságos lehet, esetleg egy kisebb sziget... de a sárkány sem rossz lehetőség. Mindenképpen úgy gondolom, hogy lépéseket kell tenni, már ez a támadás is azt mutatja, hogy nem várhatunk a végtelenségig a falak között, a Greyjoyok viszont nem fogják meggyorsítani a szállítást, sőt... *Megrázom a fejem, hiszen biztos vagyok benne, hogy kihasználják ezt a lehetőséget, minél tovább húzzák, akkor is, ha megtehetnék, hogy nagyobb szállítmánnyal jönnek. Számukra annak nincs értelme, hogy a városon belüli haderőt rendesen fel tudjuk szerelni, és legalább elkezdjük megtisztítani Westerost.*
-Idővel ön is tudja, hogy lépnünk kell, visszaszerezni a földeket, és a Mások sem fognak örökké kint maradni. *Az emberek most is zúgolódnak, mi a garancia rá, hogy nem fajul odáig a félelem, az éhezés, hogy egy idő után már a sárkányok sem fogják érdekelni őket és újra kitör a káosz? Úgy hiszem, hogy semmi, a viszonylagos nyugodt idők nem tartanak örökké.*
Vissza az elejére Go down
Lissieri Targaryen

Lissieri Targaryen


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2013. Jun. 30.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeVas. Júl. 21, 2013 8:00 pm

-Igen, tudom. De azt is tudom, hogy nélkülük betörtek volna a városba. Mészárosok ide vagy oda, védték egyúttal a várost is.
*Borába kortyol, elgondolkodik azon, hogyan vázolja a fennálló helyzetet.*
-Azt hiszem, vissza kell utasítsam. Tudom, én ajánlottam ezt a lehetőséget, de nem fogjuk tudni úgy rendezni a dolgot, hogy Pyke ura ne tudjon róla. A saját kikötőnkben legalábbis nem. Esetleg, ha Viharvég él még... Vagy ha a városon kívül meg tudjuk oldani a felhalmozást...
*Gondolkodik hangosan. Viharvég túlélésében nem hisz, viszont egy, a városon túli lerakat nem lehet rossz ötlet.*
-Egy part-közeli barlang, vagy bármi, ami kicsit is kívül esik a Mások vonulási területén, vagy valamiképp védhető. Talán katonát is tudnék biztosítani a védelemre.
~Ha Lord Arryn szán rá két marok embert.~
*Megdörzsöli homlokát. Drethon biztosan megölné, ha megtudja, hogy máshonnét is szerzi a sárkányüveget. Viszont az igen hasznos holmiról nem mondana le ezért. Valami áthidaló megoldás kell, s reméli, hangos gondolatmenete megindítja a tapasztalt hajósban is a gondolkodás folyamatát. Ő biztosan jobban ismeri a partokat, az esetleges rejtettebb zugokat, és azt, egyáltalán kiköthetnének-e egy ilyen mellett.*
-Vagy ha megindul a rakománnyal, talán éjjel be tudom hordani azt az egyik sarkánnyal...
*Újra iszik, majd Kyleonra néz. Kíváncsi a véleményére. Nem szívesen magyarázkodna, igazából nem is érzi úgy, hogy beszámolóval tartozik a férfinek. A lényeg, hogy a kikötő nem lesz megfelelő helyszíne az áru lepakolásának, és mindkettőjük érdeke, hogy titokban maradjon a kis cselszövés.*
Vissza az elejére Go down
Kyleon Stark

Kyleon Stark


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 29.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeVas. Júl. 21, 2013 7:26 am

*Igazából nem letolni akarom, hogy nem volt elérhető, hiszen nem várhatja el tőle senki, hogy folyamatosan ugrásra készen várja azt, hogy majd betoppan valaki egy rossz hírrek, és hogy azonnal rendelkezni tudjon a sárkányokkal. Egyéb teendői is vannak természetesen, sőt minden bizonnyal még magánélete is. Biztos vagyok abban, hogy ha teheti, akkor megteszi, mit tud, az erején felül pedig mégsem teljesíthet. Én inkább csak jó hírrel szolgálhatok, és éppen hogy arról szeretnék megbizonyosodni, hogy a Greyjoynak nem erősödik meg még inkább a befolyása a kis csatározás miatt. Annak határozottan nem örülnék. Tudom, hogy kései órán érkezem, de általában mi is sokáig dolgozunk, főleg most hogy a Kikötő ilyen támadásnak lett kitéve, bőven van mit rendbe tenni. Az ajtó nyílik és eléggé gondterhelt arccal találom szembe magam. A bort elfogadom.*
-Egy keveset, késő van már hozzá. *Jegyzem meg lassan, nem szokásom túl sokat inni és végképp nem túl gyakran, az estét pedig végképp nem tartom erre megfelelőnek. Helyet foglalok és akkor kezdek csak bele.*
-Tudja mi történt, erre nem kell több szót fecsérelni, de most a köz a Greyjoyokat valamiféle hősnek tartja. Én ott voltam, és finoman szólva is nevetséges... szóval az ajánlata a hajózásról obszidiánért. Mindenképpen vállalom, vállaljuk, bár kellő szervezésre lesz hozzá szükség, hogy az az őrült mészáros ne szagoljon ki semmit. *Fejtem ki végül. Ezért jöttem, igazából más nem volt a terveim között, amit meg akartam vele beszélni, de ezt mindenképpen.*
Vissza az elejére Go down
Lissieri Targaryen

Lissieri Targaryen


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2013. Jun. 30.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Júl. 20, 2013 9:06 pm

*Hosszú az út a Chatayatól hazafelé, úgy meg mindenképp, hogy vissza kellett menjen Bolhavégbe a hátrahagyott őrökért. Már nem igazán érzi szükségesnek a kíséretet, bár Drethon megjegyzésével ellentétben csak olyanokat válogat maga és húga köré, akikben igazán megbízik. Talán a pénz, aminek most értéke igazából nincs, mégis nagy úr. Sosem tudhatja, ki törne nagyra, ki akarna másokat megvásárolni azért, hogy új birodalmat építsen, ha elmúlik a vész, amit a tél és ezzel együtt a Mások tömege jelent. Egyébként sem fél már a haláltól. Egyszer igazán közel került hozzá, szinte farkasszemet nézett vele - és ő győzött. Azt továbbra is hiszi, hogy a Lannisterek nem oly bolondok, hogy megölessék, hogy aztán végignézzék, ahogy a város, a népük, a támogatóik, és egyúttal a Vastrón is elenyésszen a tűzben. Az egyetlen, akitől tarthat, az Drethon, akit nem érdekel Királyvár, sem az, hány embere hullik el és hogyan; csak sajátos kis játszmái.
Igazából csak azért mutatja meg magát az őröknek és szedi össze őket ismét, hogy azok nehogy azt higgyék, vége az életének. Elég volt az álhírekből egy időre. Így is meg kell birkózzon a zúgolódással, az elégedetlenkedéssel.
Későre jár már, mire hazaér. Őreit, akik az úton kísérgették egy zokszó nélkül, nyugovóra küldi. Fáradtak lehetnek, szinte fél napja kísérgetik, várják. Így nem is biztos, hogy bármit őrizni tudnának már. Fölösleges tovább hajszolni őket.
Elcsigázottan lép be a toronyba, miután bezárja maga után az ajtót, megdörzsöli-nyomkodja tarkóját. Feje kezd kissé belesajdulni a folyamatos erőltetett gondolkodásba, és a hitbe, hogy akárhogy is próbálkozzon, nagy az esélye, hogy végül ő maga húzza a rövidebbet. Sóhajt, halkan benyit húga szobájába. Látva azt, hogy ott alszik, még csendesebben húzza be ajtaját.
Kicsit ténfereg még a fogadótermében, nem igazán tudja, mit kezdjen magával. Hiányzik a szokásos teája, ami ma elmaradt, és gyötrik a gondolatok, a vegyes érzések. Végül úgy dönt, előkészíti szobájában hálóruháját, aztán visszavonul a fogadóba és folytatja azt, amit tegnap elkezdett. Szemez az asztalon heverő kis tőrrel, és jó nagy kortyokat nyel a borból. Másképp ma sem lenne képes elaludni, ennyi viharként tomboló, gyötrő gondolattal.
Meglepetésére nem ő az egyetlen, akit e kései óra ébren talál még. Kyleon érkezik meg otthonába, őt egy fáradt, mégis kedves mosollyal fogadja.*
-Foglaljon csak helyet, Lord. Egy kis bort? Segít elaludni a nehéz időkben.
*Attól függően, kér-e Kyleon bort, önt neki, vagy enélkül foglal helyet.*
-Ha önnek van néhány perce, úgy nekem is.
*Válaszolja kötelességtudóan. Azt már nem kérdezi meg, mi is a látogatás oka. Egyrészt pillanatokon belül biztosan kiderül, másrészt... Nem tartja elképzelhetetlennek, hogy Lord Stark is amiatt akarja valahogyan felelősségre vonni, hogy nem jelent meg a kikötőben ő, vagy egyik sárkánya, mikor segítség kellett. Ilyen ez. Már lassan látogatást sem tehet a királynál, hogy beszámoljon neki a dolgaik alakulásáról, mert minimum ketté kellene már szakadjon...*
Vissza az elejére Go down
Kyleon Stark

Kyleon Stark


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 29.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Júl. 20, 2013 8:32 am

*Azt hiszem mostmár meg kell ejtenem ezt a kis beszélgetést. Későre jár, de ez legalább esélyesebbé teszi, hogy biztosan megtalálom a helyén, nem úgy, mint legutóbb, amikor nagyon szükség lett volna rá. Nem akarom én ezt szóvá tenné, vagy legalábbis nem erőteljesen, de akkor is beszélni akarok vele, már csak arról a felvetéséről is, amit legutóbb tett. A Kikötőben történtek végképp megerősítettek abban, hogy csökkenteni kell a Greyjoy befolyást a városban. Persze nem tudhatok róla, hogy miféle egyességet kötött azzal a szörnyű alakkal. Kiborító, hogy a városban afféle hősnek tartják, pedig nem tettek semmit, a saját bőrüket védték, nem több. Nem a várost, hanem önmagukat is, a befolyásukat, az életüket. Én láttam, amikor egyszerűen maga elé rántotta a saját emberét, hogy életben maradjon és a másik haljon helyette. Szemernyi becsület sincs benne, semmi ami emberi lenne. Az őröknek biccentek mikor elérem a célt, és bebocsátást kérek e kései órán a Segítőhöz. Amint ez megtörténik rövid meghajlás után állok meg az ajtótól nem messze. Úgy illik, hogy csak akkor foglaljak helyet, ha hellyel kínál.*
-Elnézést kérek a kései zavarásért Hölgyem, de most jutottam oda, hogy eljöjjek önhöz. Ha van néhány perce... *Akkor kezdek csak bele, ha nem jelzi, hogy esetleg máskor térjek vissza.*
Vissza az elejére Go down
Lissieri Targaryen

Lissieri Targaryen


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2013. Jun. 30.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimePént. Júl. 12, 2013 5:46 am

*Nos. Amit eddig tud Lord Starkról, hogy vannak hajói... no jó, nem egészen neki, de ez a tényeken nem változtat. Tapasztaltnak mondható hajós, és ez elég. Főleg, hogy Timm Arryn szavai miatt megbízik a Sárkányúrnőben. Emellé még eléggé fejjel-a-falnak típus, s ezt még a maga módján ő is elismerte. Ahogy ő fogalmazott, szükség esetén bárminek nekiront... Ráadásként pedig, úgy tűnik, ő sem szívleli különösebben a Greyjoy-fajtát.
Konklúzió: meggyőzhető, és még talán aljas módszerek sem kellenek hozzá. Viszont, nagyon könnyű kiismerni, könnyen lehetne sakkban tartani... Egyértelműen rizikós lehet vele dolgozni, akárhogy is döntsön.
Sóhajt, beleegyezőn bólint, egy kedves mosoly kíséretében. Majd az asztalon hagyva teáját, maga is feláll, hogy így adjon tiszteletet a távozni készülő férfinak.*
-Nem, nincs egyéb felvetésem. Köszönöm, hogy meghallgatott. További kellemes napot, Lordságod.
*Búcsúzik el tőle, miközben az ajtóhoz kíséri. Ahogy Kyleon kintről beszűrődő léptei elhalkulnak, szedelődzködni kezd. Megmosakszik, átöltözik... A mai nap folyamán túl kell esnie még egy kellemetlen beszélgetésen. A gyomra is görcsbe rándul a gondolattól, hogy újra látnia kell Azt az arcot...
Fogalma sincsen, miért öltözik ki annyira. Le merné fogadni, hogy úticélja valami lepusztult, mosdatlan barbár-szagú épület lesz. Már mindegy, nem veszi vissza egyszerűbbik ruháját. Amint megérkeznek az ide rendelt őrei, meg is teszi első lépéseit a biztos halál felé.*
Vissza az elejére Go down
Kyleon Stark

Kyleon Stark


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 29.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimePént. Júl. 12, 2013 1:58 am

*Áh persze a lassú lépések, a finom puhatolózás. A politikusok köreiben ez általános, sosem mondanak ki semmit nyíltan, pedig mennyivel egyszerűbb is úgy a világ. E helyett óvatoskodnak, úgy forgatják a szavakat, hogy bármilyen végkifejlet kisülhessen belőle. Csodálom, hogy Timm már öt éve bírja a tanácsban. Ha jól sejtem nem látogat el túl gyakran az efféle szócsatákból álló megbeszélésekre.*
-Természetesen, csak egyszerűen érdeklődik. *Rántom meg a vállam végül a fejemet csóválva.* -Igen a dolog megoldható úgy gondolom, aztán a többit majd a nagybátyám eldönti. Nem hiszem, hogy ellenére lenne, hiszen neki is az a célja, hogy mielőbb visszaverjük messze északra a Másokat és persze a vas szülöttei is a helyükre kerüljenek. *Nem hiszem, hogy Rickon ellene lenne ennek, de mindenképpen beszélek vele, és azt hiszem hasznos lenne Timm véleményét is kikérni. Bár ő bízik ebben a nőben, de a fene tudja, hogy a sejtései mennyire helytállóak. Lássuk be, ő is tévedhet. Nem tudom mennyire vegyem pozitívnak, amikor a kicsiket említi, nagyon remélem, hogy ténylegesen pozitívan veszi őket a szájára. Tisztában vagyok azzal, hogy az én családom is közre játszott a harcokban, amikor megannyi Targaryent lemészároltak, habár nem értek egyet egy efféle megtorlással. Egy gyermek sohasem kárhoztatható a szülője, vagy bármilyen rokona hibáiért. Azt viszont figyelembe kell vennem, hogy ennek a lánynak, a Segítőnek nem egy felmenője akadt, akinek végül az agya felmondta a szolgálatot. Nem lenne jó, ha őt is utolérné az őrület. Bólintok végül a csöppnyi elkalandozás után.*
-Igen Hölgyem, beszélek a nagybátyámmal és felkeresem önt, amint megvitattuk. Mindenképpen meg kell várnunk egyébként is, amíg a következő hajónk be fut, addig nem tudunk üzenni a tengeren túlra. És természetes, én sem kockáztatnám bárki életét egy esetleges lehetőség miatt. *Eltolom magam mostmár az asztaltól. A kupám üres, a kitöltött bort megittam, és többre most volt szükség, hiszen józanul kell gondolkodni, sőt ebben a városban mindig érdemes józannak maradni. Apró meghajlást eszközölök a nő felé, és még várok néhány pillanatot.*
-Ez esetben, ha más felvetése nincs, adja át üdvözletem a királynak. *És végül természetesen távozom.*
Vissza az elejére Go down
Lissieri Targaryen

Lissieri Targaryen


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2013. Jun. 30.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Júl. 11, 2013 10:02 pm

-Nem, nem erre akartam utalni, de ha gondolja, fogja fel így és gondoljodjon el rajta.
*Adja elő, mintha valóban nem erre akart volna kilyukadni. Egyelőre nem is, még csak helyzetüket méri fel. Valamiféle alku megkötésével várna még.*
-Egyelőre csak feltettem néhány kérdést, inkább a véleményére lennék kíváncsi, mennyire tartja megvalósíthatónak a tervet. Előbb mindig tájékozódom, csak utána adom a fejem bármire is, esetünkben arra, hogy a király elé járuljak egy valamennyire kész ötlettel.
*Belekortyol az eddig kevergetve hűtött teába.*
-Tudom, hogy nem döntene Lordságod sem azonnal. Nyilván mindenképp szükséges a nagybátyja véleménye, hozzájárulása, elvégre a tengeri utak valóban veszélyesek. Főként, ha az ember épp más babérjaira pályázik.
*Utal itt a lehetséges veszélyre, amit Greyjoy jelent. De ő is csak abban az esetben, ha nem játszanak ügyesen. Ebben a játszmában a szarháziak diktálnák a szabályokat tudtuk nélkül. Ahhoz, hogy titokban tudják tartani a dolgaikat, ronda dolgok elkövetésére lenne szükség. Mert ha egyszer Drethon szagot fog...*
-Abban biztos vagyok, hogy ha alkuba bocsátkoznánk, csakis olyan feltételekkel tennénk, hogy az a ön családjának, de legfőképp gyermekeinek is megérje.
*Ejti el egy kedves mosoly kíséretében. Tudja, hogy ha a Starkok Észak visszaszerzésénél is jobban akarnak valamit, az a gyermekeik biztonsága. Ugyan Lissierinek egyelőre nincs akkora őrserege, hogy a saját és húga védelme megerősítése után még az említett gyermekek köré is jusson pár megfigyelő a nap minden szakára, de ez nem jelenti azt, hogy később sem lesz. Így belegondolva bármihez lenne bőr a képén, hogy szerezzen még pár embert.*
-Tehát... Abban maradunk, hogy megvitatja a kockázatvállalást nagybátyjával, aztán a részletekkel megkeres?
*Úgy tűnik, hamarabb is lezárulhat a beszélgetés, mint tervezte. Stark rögtön felfogta, mi a célja, ez igen kedvére való.*
-Egyvalamit azért közölnék Lordságoddal, és kérem, ezt tolmácsolja majd a flotta tulajdonosával is. Ami itt zajlott, ezek közt a falak közt, nem tartozik soha, senki másra. Ugyan míg csak a tájékozódás és puhatolózás szintjét súroltuk, túl sok jelentősége nincs is a beszélgetésnek... De azért nem kellene, hogy a dolog bárki fülébe jusson. Egyikünknek sincs szüksége rá, hogy a dolgot Greyjoy kiszagolja és mészárlásba kezdjen. Azt hiszem, ezzel egyetért.
Vissza az elejére Go down
Kyleon Stark

Kyleon Stark


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 29.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Júl. 11, 2013 8:43 pm

-Világos Hölgyem, van ebben ráció, bár a szegényebb népektől nem biztos, hogy érdemes a logikát várni. Lehetséges, hogy nem számolnak a következményekkel, de amennyiben így látja jónak, hát tegyen így. *Úgy gondolom, bármennyire is fenyegető a sárkányok léte, hogy ha nincs a Segítő a vad szörnyek újra elszabadulnak és pusztítani kezdenék a várost is, nem csak az ellenséget, azok akik túlságosan nagy nyomorban és szegénységben élnek, nem mindig gondolnak bele a dolgok mélyebb rétegeibe. A nőkből pedig a legtöbben nem nézik ezt ki, bár én magam talán valamiféle kivételnek számítok, hiszen tudom jól, hogy nagynéném vívni tanult, ezért is remélem, hogy talán Arya is életben van még valahol a világban. De úgy gondolom, hogy túlerővel szemben egy tőr mit sem ér, egy kard jóval fenyegetőbb. A torony felé indulunk hát, az utat rövid beszélgetéssel kitöltve.*
-Azt hiszem a bor megfelel és elegendő is, az étkezéseket, amennyiben megtudom oldani a családom körében szoktam eltölteni. *Természetesen előfordul, hogy a kötelesség nem enged időben a gyerekekhez, de az anyjukat elveszítették, így amennyi időt tudok velük töltök helyette is. Amikor megérkezünk helyet is foglalok, és magamhoz veszem a kupát, amibe közben a szolgálólány italt tölt. A felvezetésre csak lassan bólintok, végülis azért jöttünk ide, mert fontos felvetést akart eszközölni. Csendben hallgatom végig a felvetést, a gondolataim gyorsan pörögnek, de tudom, hogy ezeket a dolgokat a nagybátyámmal is meg kell vitatnom. Nem szeretek gyors és hirtelen döntéseket hozni, hiszen nem magam vagyok, másokról is gondoskodnom kell.*
-Tehát, hogy leegyszerűsítsem a kérdését. Amennyiben hajókat biztosítok önnek, hogy kellő mennyiségű obszidiánt szerezzünk be, ezzel gyengítve Greyjoy hatalmát és befolyását, ön hozzásegít majd, hogy Westeros visszaszerzése után Észak újra a Starkok kezébe kerüljön? *Nem szeretem a túlzott kertelést, és a szavak bonyolult fonását. Nem érzem szavait zsarolásnak, mondjuk úgy, hogy afféle üzleti ajánlat, bár erősen érdekelne, hogy vajon mit is akar a felhalmozott készlettel, és hogy vajon a király erről a tervről mennyit tud. Kétlem, hogy a Kistanács elé tárta volna az ötletét.*
-Sok hajónk nincs Hölgyem, és az út sem lenne kockázatmentes, de azt hiszem megoldható, hogy lassan és titokban lépéseket tehessünk, de mindenképpen meg kell vitatnom mindezt a nagybátyámmal, nem játszadozhatom a flottájával egy magam. *Rövid szünetet tartok, hiszen bárhogy is nézzük felmerül egy aprócska kérdés, ami bármilyen kicsi, annál fontosabb.* -Viszont az mindenképpen érdekelne, hogy miféle garanciát tud nekem adni, hiszen megteheti azt is, hogy amikor már az obszidián meg van, akkor egyszerűen elfelejti a nekem tett ígéretet és máshogyan taktikázik tovább. *Tisztában vagyok vele, hogy az itteni élet erről szól. Taktika, cselszövés és ármány, hiába a katonák, a fegyverek, a Mások a legtöbb fonalat mégis csak a politikusok tartják a kezükben és az, hogy épp ki ki mellé szegődik nem sokat számít néhány nap, vagy hét elteltével.*
Vissza az elejére Go down
Lissieri Targaryen

Lissieri Targaryen


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2013. Jun. 30.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Júl. 11, 2013 8:13 am

-Mindenütt vannak őreim. Másnak a besúgók, nekem ők. De kísérettel nem közlekedem, ahogy Lady Lannister teszi. Félik eléggé a sárkányokat és címem ahhoz, hogy ne akarjanak hozzám érni. Még sosem származott gondom ebből. De arra az esetre is fel vagyok készülve, ha ez a helyzet változna.
*Kyleonra mosolyog.*
-Egy magamfajta nő is tud meglepetéseket okozni.
*Tudja, hogy sokan nem nézik ki belőle, hogy fegyverforgató. Úgy tűnik, Lord Stark sem kivétel.
Nem is nagyon híreszteli az általános hit ellenkezőjét. Jó fenntartani a látszatot, ha valaki hisz a meglepetés erejében. Liss hisz benne, hogy egyszer akár az életét is megmentheti, hogy igazán senki sem tudja, valahol mindig lapul nála legalább egy apró, jól elrejtett tőr.
Nem épp rövid az út a toronyig, és közben csupán egy kérdésre kell felelnie, szóval inkább maga is kérdez. Természetesen valami semlegeset.*
-Borhoz vagy inkább sörhöz lenne kedve Lordságodnak? Vagy valami sülttel láthatom vendégül inkább?
*Akármit is válaszoljon Kyleon, a toronybéli otthonába érve azt hozat szolgálójával, és természetesen teáját. Utóbbit már szinte kérnie sem kell, a szolgálók zöme jól ismeri már ezen rigolyáját.*
-Foglaljon helyet.
*Mutat az egyik székre asztalánál, majd ő is helyet foglal egy másiknál, a férfival szemközt. Míg megérkezik, amit kért, csupán tesz-vesz maga körül. A Lord engedelmével nem öltözik át. Jobb is így, egyszerű szövetruháját kényelmesebbnek tartja, mint azokat a holmikat , amikben rend szerint a rangosabbak előtt megjelenik.
Hamar érkezik a holmi, megsürgeti a szolgálót, hogy siessen a tálalással, majd szobájába küldi rendet rakni, s becsukja mögötte az ajtót.*
-Nos. Ahogy korábban Lordságod, én sem kertelnék sokáig. Néhány kérdés miatt kértem, hogy itt beszéljünk.
*Nekiáll elkészíteni teáját.*
- Sárkánykő túl messze lenne a hajóinak, Lord?*Teszi fel a kérdést, majd szinte rögtön meg is adja kérdése okát.*
-Úgy vélem, a mi Greyjoyunknak kedvét szegné, ha egyszer megtudná, hogy más forrásunk is van az ő drága kincsének beszerzésére.
*Nyilván nem lehetnének olyan nagy kívánságai, ha kiderülne, Királyvár sorsa már nem függ tőle. De ez csak az egyik oka, hogy Liss azon töri a fejét, hon nét juthatnának még obszidiánhoz.*
-Persze csak akkor tudhatná meg, ha már jelentősebb mennyiséget felhalmoztunk.
*Mélyít hangján, hogy Kyleon is értse, a legnagyobb körültekintést, óvatosságot és szervezést igényelné a feladat. Elvégre olyan valakinek tervez épp keresztbe tenni, aki nagyonis szereti, hogy a valós fegyveren, igazi hatalmon kotlik és nyilván mindent meg is tenne érte, hogy ez így maradjon.*
-Észak visszaszerzése -úgy gondolom- nagyban függ Királyvár helyzetétől.
*Csupán álláspontját vázolja, ehhez alkalmazkodik hanglejtése is. Egyáltalán nem áll szándékában azt az érzést kelteni a férfiban, hogy zsarolja. Ő egyébként sem az az ember, a megfélemlítés helyett jóval célravezetőbbnek tartja a beláttatást. Reméli, Stark bízik annyira kuzinja, az egyébként valóban jóravaló Timm szavaiban annyira, hogy ne fenyegetést fedezzen fel szavai mögött. Mint Lordnak, egyébként is tudnia kell, hogy ereje nem lesz elég a maga elé tűzött cél megvalósításához. Hab a tortán, hogy épp ezért érdeke is, hogy Greyjoy ne tegyen keresztbe Királyvárnak.
Tények, tiszta és száraz tények.*
Vissza az elejére Go down
Lissieri Targaryen

Lissieri Targaryen


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2013. Jun. 30.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeHétf. Júl. 08, 2013 10:00 am

*Már akkor rosszat sejt, mikor Drethon üzenetet említ. A csizmák kopogása pedig egyszerűen megrettenti. Képtelen a hirtelen felgyülemlett érzelmeit teljesen elrejteni, pillantása biztosan tükrözi riadalmát, és egy pillanatra légzése is elakad, mikor meglátja a férfi kegyencei által közrefogott szolgálólányt. A férfi szavait már nem is igazán hallja, fejében monoton zúgás uralkodik el. A csizmák újra kopognak, újabb óráknak tűnő pillanatok telnek el, mire észhez tér. Nem tehet mást, mint hogy a lány mellé rogy és átkarolja. Nem riaszthatja az őröket Drethon elfogásáért, tartva a népe bosszújától, amit a férfi ígért. Sem orvost. Nem tudhatja, kinek hol lapulnak kémei, akik esetleg megfontolatlanul, nem is tudva a tettben rejlő veszélyről, szintén tömlöcbe vetnék. Senki sem tudhatja, mi történt. Még Meredys sem.*
~Istenekre! De jó, hogy nem jött haza időben!~
*Egyedül kell tennie a lány eltűnéséről. És fogalma sincs róla, mennyi ideje van még húga érkezéséig... Máshogy hogyan magyarázná meg a csonka testrészeket?*

*Mellette van, és öleli, míg átkel a túlvilágra, még ringatja és dúdol is neki. Közben végig arra gondol, milyen szívesen látná a férfit holtan inkább. Milyen csodás látvány lehet a többezres Vas népe a Sárkányok tüzében...
De nem teheti. Még nem. Azzal magára Királyvárra is pusztulást hozna.*
~Várjunk csak! Mi van, ha megvan a legegyszerűbb megoldás?~
*Még el is mosolyodik a frissen holt test fölött, ahogy rádöbben, hogyan jöhetne ki legjobban jelenlegi helyzetéből.
Igen, már pontosan tudja, hogyan lesz képes harcba szállni a koronáért.
Ó, hogy ehhez le kell mészárolnia egész Házakat? Nem kellene? Mások is megkísérelték már.*

*Gyorsan átöltözik, az őröket a Sárkányokat elbíró magaslatig vezető útról végig elküldi az egyik tanácsterembe, eligazításra. Így szenvedi végig aztán az élettelen testet az úton odáig, ahol monstrumai mindig megpihennek. Rövid hangjelzéssel hívja magához az engedelmesebbiket, akivel végül egyszerűen felfalatja a néhai szolgálót.
Már csak azt kell kitalálnia, mit ad elő azon a fontos, rendkívüli eligazításon. Talán pont kedvenc szobalánya eltűnését...*
Vissza az elejére Go down
Drethon Greyjoy

Drethon Greyjoy


Hozzászólások száma : 67
Join date : 2013. Jun. 30.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeHétf. Júl. 08, 2013 8:43 am

-Ahogy gondolja.*bólint Drethon rezignáltan, mintha kissé máshol járna az esze. Nem is igazán figyel arra, mit mond Lissieri. Néhány pillanatnyi hallgatás után végül a nőre emeli a tekintetét és halkan megszólal.*
-Tudja azon gondolkozom, olyan soká maradtam, hogy magam adhatom át az üzenetet.
*Ekkor odakintről csizmák hallatszanak, megállnak, egy pár mondat elhangzik, majd kinyílik az ajtó és három alak lép be rajta. Két fekete ruhás férfi egy nővel. Drethon lassan feláll a székről és melléjük lép, hátrahajtva a nő fejéről a csuklyát. A szolgáló, akit a Targaryen lány küldött Drethonért, könnyes arccal néz fel gazdájára.*
-Hát akkor... én megyek is, ajánlom, hogy gondolkozzon el rajta.*kacsint Drethon a Segítőre, majd int embereinek és távoznak. Az ajtó becsukódik, a lány pedig térdre rogy. Görcsös sírásban tör ki, lassan felemeli a két karját, amit véres kötés zár le a csuklójánál. A két levágott kézfej vasláncokon lóg a csonkra erősítve. Az üzenet elég egyértelműnek tűnik...*
Vissza az elejére Go down
Lissieri Targaryen

Lissieri Targaryen


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2013. Jun. 30.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeVas. Júl. 07, 2013 12:48 pm

*Miközben hallgat, fáradt, kissé már borgőzös gondolatai folyamatosan akörül járnak, mit venne adott esetben Drethon megfelelő árnak, cserébe a rengeteg vasért és kegyetlenségért, amit adni tud. Már egy álló hete kínozza az álmatlanság, most is jó egy napja ébren lehet. Ilyenkor már nem forognak olyan sebesen észkerekei, mint egyébként.
A rá vonatkozó megállapításra csak egy keserű félmosollyal reagál, magában viszont jót nevet azon, hogy Greyjoy mennyire alábecsüli annak ellenére, hogy az előbb épp az ellenkezőjét állította. Bármennyire sértő lehet ez más számára, ő ráhagyja. Higgye csak ezt, ez így van jól. Nyilván nem fogja elmesélni épp neki kis terveit. Annak, aki bárkit eltapos a haszon reményében.*
-Ezt mind tudom.
*Jegyzi meg egyszerűen, egy újabb mosoly kíséretében. Mert van valami, amire Drethon nem gondolt. Talán valamelyik nagy ház őt fizetné le a birodalomért. De az is lehet, hogy a Segítőn keresztül, számító módon, a lehető legkevesebb vérontással, a hatalmat belülről megfúrva törne uralomra. Valaki, aki hajlandó több időt szánni a hatalom átvételére és nem kiírtani kívánja mind egy szálig azt, aki fölött egyébként játszhatná az urat. Sosem lehet tudni, ki melyik utat választaná, de éppen ezért Lissierinek is ugyanolyan jelentősége van a hatalmi játszmákban, mint Greyjoynak.
Ő is megemeli kupáját, ahogy a férfi, mielőtt megint iszik.*
-Üzlet az így is-úgy is, én úgy vélem.
*Jelenti ki ismét. Egyre jobban fúrja az oldalát a kíváncsiság, mi lehet az a legalsó határ, amiért Pyke ura az említett tettre vetemedne. Amit leginkább akart, a számára legfontosabbat, a szigetek függetlenségét már megkapta. Ennek értéke felbecsülhetetlen. De akárhogy is kínozza a tudásszomj, elhatározza, hogy ez a megjegyzés az utolsó alamuszi próbálkozása, hogy kihúzza a férfiból, amit tudni akar. Ha erre sem kap választ, fel kellene adnia a puhatolózást.*
Vissza az elejére Go down
Drethon Greyjoy

Drethon Greyjoy


Hozzászólások száma : 67
Join date : 2013. Jun. 30.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeVas. Júl. 07, 2013 12:29 pm

-Pillanatnyilag semmi olyasmivel nem rendelkezik, amit érdemesnek tartanék arra, hogy kardot rántsak magáért.*vonja meg a vállát, majd elveszi a kancsót, csakúgy, mint az előzőt és alaposan meghúzza.*
-De nyilván maga sem gondolja komolyan, hogy a jelenlegi helyzete örökké tarthat. A Targaryenek is nagy hódítóknak hitték magukat, valamennyien, miért lenne éppen maga más. Főleg annak tükrében, hogy a király, akit oly elszántsággal szolgál, történetesen ahhoz a családhoz tartozik, ami kis híján kiirtotta a magáét és elvette azt, ami vér szerint megilleti. A Tél a hatalmasok szemében kizárólag arra szolgál, hogy megalapozhassák a hatalmukat, amit aztán utána élvezhetnek. Ha nem veszi észre a jeleket, elsöprik mielőtt füttyenthetne a háziállatainak. Szerencsére én kívül esek a többi ház érdekein, ki törődne egy pár szigettel ott messze nyugaton? Történetesen az, akinek szüksége van a hajóimra és az embereimre. Afelől pedig biztosíthatom, hogy a Lannisterek, vagy épp Baratheon őfelsége nem fogja figyelmen kívül hagyni. Ön meg nyilván odaadó és hűséges szolgája a királynak, de csak addig a pontig, amíg ez az érdekeit szolgálja.*emeli meg a nő felé a kancsót.*
-Mindenki önmagával van elfoglalva, de jelenleg a Lannistereken kívül egyik másik ház sem jelent komoly fenyegetést. A holtak nyilván kapóra jönnek, gyanítom már javában osztják fel egymás között a házak a Birodalmat. Nagy meglepetés lesz, ha a Télnek vége szakad és a Mások eltűnnek... Éppen ezért nem is üzletre gondolok, amikor a jövőbeli úgynevezett ajánlatáról beszélek.*újra belekortyol az italba.*
Vissza az elejére Go down
Lissieri Targaryen

Lissieri Targaryen


Hozzászólások száma : 96
Join date : 2013. Jun. 30.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeVas. Júl. 07, 2013 12:18 pm

*Kissé meglepi a válasz. Igazán nem tudta, milyen árat kérne Drethon, ha Királyvár és a vastrón nem érdekli, sem a "gyíkok" odakint, de azt nem hitte volna, hogy nem csap majd az asztalra és bök ki valami fix, már-már teljesíthetetlen kitételt, ha már itt van rá az alkalom.
Megérkezik közben a bor, így Liss egyelőre magában tartja véleményét. Megköszöni a katona szolgálatát, majd csak akkor szólal meg, mikor az ajtó zára kattan.*
-Nem becsülöm le. Sajnálom, ha ezt hitte. De senkit sem becsülhetek le, akinek van neve. És itt nem csak a nagy, jól hangzó, történelemmel rendelkező nevekre gondolok.
*Feltölti poharát, elvégre már csak egy kortynyi bor volt benne, és ha leteszi a kancsót az asztalra, az már szabad prédává válik, tartalma pedig ugyanúgy Greyjoy gyomrában végzi, mint az előző, csaknem teljes kancsóé. Már iszik is, mielőtt újra szóra nyitná ajkait.*
-És ha igaza lesz és én keresem meg, nem lesz csatlós? Akkor mi haszna fog származni a velem kötött üzletből? Pár arany, jószág, asszonyok? Nem hiszem, hogy tudnék bármikor is olyat ajánlani, amire szüksége lenne. Mi lenne az, amiért mégis... A tömeg és énközém állna?
*Teszi fel a benne felmerült kérdéseket. Nem arról van szó, hogy ennyire meg akarja magának vásárolni a Vas népét. Mindössze foglalkoztatják ezek a gondolatok.*
Vissza az elejére Go down
Drethon Greyjoy

Drethon Greyjoy


Hozzászólások száma : 67
Join date : 2013. Jun. 30.

A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitimeVas. Júl. 07, 2013 12:01 pm

-Attól tartok félreértett.*kuncog fel a férfi.*-Elvégre, mi hasznom származna abból, ha épp a maga oldalára állnék? Nem... a helyzetnek az a sajátos iróniája, hogy maga lesz az, aki az ajánlatával meg fog keresni. Mert meg fog, efelől biztosíthatom. Amikor az oroszlán újra a szarvas torkának ugrik és elszabadulnak az indulatok...*megvonja a vállát.*-A kis Lannister szajháról lerí, hogy ugyanolyan hataloméhes, mint a vénasszony. Én azonban nem alkudozok. Vassal fizetek. Ugyanakkor sosem követem el azt a hibát, amit maga már a beszélgetésünk eleje óta folyamatosan: nem becsülöm alá az ellenfeleim. Nem leszek senki csatlósa. Talán egyikünk sem éri meg a Tél végét, de drágábban adom a bőröm, mint bárki gondolná.*fejti ki. Talán már a Targaryen lánynak is feltűnt eddigre, hogy Drethon nem az az együgyű barbár, akinek az emberek hiszik. Ha meg nem, az az ő baja, az ostobák halnak meg elsőként.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A Segítő új tornya - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Segítő új tornya   A Segítő új tornya - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A Segítő új tornya
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» A Fehér Kard tornya

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Trónok harca fórumos szerepjáték :: Királyvár :: Vörös Erőd-
Ugrás: